Türkiye'nin en iyi haber sitesi

zedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu

'in Bandırma ilçesinde, beyin ölümü gerçekleşen kişinin kalbi, akciğeri, karaciğeri, böbrekleri ve korneaları Ankara ve 'da organ bekleyen 7 hastaya nakledilmek üzere alındı.

Giriş Tarihi: 26.9.2017 06:34 Güncelleme Tarihi: 26.9.2017 06:35
Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu

Geçirdiği motosiklet sı nedeniyle sevk edildiği nde beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki 'in organları ailesi tarafından bağışlandı. Bunun üzerine Öner'in kalbi, akciğeri, karaciğeri, böbrekleri ve korneaları Ankara ve 'dan gelen doktorlar tarafından çıkarıldı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ersin Atıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Caner Öner'in Gönen Devlet Hastanesinden beyin kanaması nedeniyle Bandırma Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesine sevk edildiğini bildirdi.

Öner'in dün beyin ölümünün gerçekleştiğini belirten Atıcı, "Ailesiyle görüşülerek organ bağışı konusunda kendilerinin onayı alındı. Bursa Organ Nakli İl Koordinatörlüğüne haber verildi. Neticesinde bütün tıbbi işlemler yapıldı. Hastamızın 7 organı çeşitli hastanelere götürülmek üzere işlemleri tamamlandı." dedi.

Kalp ve akciğerin uçakla Ankara'daki Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine, karaciğerin Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, böbrekler ve korneaların da Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildiğini dile getiren Atıcı, donörün yakınlarına teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazazedenin bağışlanan organları 7 hastaya umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN