Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonlardan öğrencilere hayat bilgisi

Engel tanımayan Ampute Milli Takımı futbolcuları Okulları öğrencilerine, hayallerini nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı: Önce istemek gerek. İstemezsen altın tepside sunulanların bile anlamı yok. Engeller hep var, biz onları aşmak için buradayız

Giriş Tarihi: 3.12.2017
Şampiyonlardan öğrencilere hayat bilgisi
Final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Takımı NUN Okulları'nın öğrencileriyle biraraya geldi. Bu ay yedincisi düzenlenen NUN Buluşmaları'nda NUN Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan, kaleci antrenörü Ökkeş Böke ve milli formalı futbolcular Feyyaz Gözaçık, Serkan Dereli, Alican Kuruyamaç ve Fatih Karakuş'u ağırladı. Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen panelde futbolcular başarılarının sırlarını, hayallerini nasıl gerçeğe dönüştürdüklerini, karşılaştıkları engelleri ve bunları nasıl aştıklarını öğrencilerle paylaştı. Moderatörlüğünü NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucu Temsilcisi Fatih Nida Üye'nin üstlendiği panelde teknik direktör Özcan, şampiyonluk için hazırlık süreçlerini ve çalışma disiplinlerini anlattı. Başarmak için çok çalışmak gerektiğini vurgulayan milli futbolcular, hayalleri gerçekleştirmek için inanmanın şart olduğunu söyledi. Panelin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan milli formalılar, bir sonraki hedeflerinin dünya kupasını Türkiye'ye getirmek olduğunu söyledi. Arkadaşları adına söz alan Ökkeş Böke "Bizler için başarı kupayı kaldırmak değil, Türk bayrağının göndere çekildiğini görmek" dedi. Milli Ampute Futbol Takımı oyuncuları panelin ardından NUN öğrencileri ile maç yaptı.

BAŞARI İÇİN İNANIN
Fatih Karakuş dünyaya karşı Türk bayrağını temsil etmenin çok büyük bir onur olduğunu belirterek "Rabbim herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin" dedi. "Başarıya ulaşmak için inandığınız yoldan ayrılmayın" diyen Karakuş 35 yaşında üniversite sınavına girdiğini, 4 yıllık bir lisans programı kazandığını, istedikten sonra herşeyin başarılabileceğini anlattı. Milli takıma davet edildiğinde 116 kilo olduğunu ve 7 ayda 24 kilo verdiğini de söyleyen Karakuş "En önce istemek gerek. İstemezsen sana altın tepside sunulan şeylerin bile bir anlamı yok. Türk halkını bir nebze de olsa mutlu edebildiysek bizim için en büyük şeref budur" diye konuştu. Futbolun bir takım oyunu olduğuna dikkat çeken Feyyaz Gözaçık da "Biz bir puzzle gibiyiz, birbirimizin eksik parçasıyız; ben Fatih Ağabey'in sağ koluyum, o benim sağ bacağım. Engeller hep var, biz engelleri aşmak için buradayız" dedi.

KAYBETMEK AKLIMIZDA YOKTU
Bir 6'incı sınıf öğrencisinin "İlk maç atmosferi nasıldı?" sorusuna yanıt veren Serkan Dereli "Üzerimde Türk bayrağının olduğu milli forma olduğu için onu en yakışan şekilde temsil etmem gerekiyordu. Bu yüzden çok heyecanlıydım" dedi. Dereli bir başka öğrencinin "Kazanamasaydınız ne olurdu? Ne hissederdiniz?" sorusuna da "Bunu hiç aklımıza bile getirmedik. Şampiyonluğa motive olmuştuk. Hiçbir zaman aksini düşünmedik" yanıtını verdi.

AMACIMIZ İLHAM VERMEK
NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Müdürü Ali Çevik "NUN Okulları iyi insan yetiştirmek amacıyla kuruldu. Bu çerçevede her ay gerçekleştirdiğimiz NUN buluşmaları ile farklı bilim dallarında başarılara imza atmış kişileri, sanatçıları, sporcuları, kısacası alanında uzmanları öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz. Buradaki amacımız öğrencilerimizin kültürel zenginlik ve entelektüel birikimini artırmak ve gelecekte kendilerine nasıl bir yol çizeceklerine dair ilham vermek. Bu ayki konuklarımız Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı'nın çalışma ve başarma azimlerinin öğrencilerimizde önemli bir karşılık bulduğuna eminim." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonlardan öğrencilere hayat bilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN