Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de , 'da istavrit yüz güldürüyor

Palamuttan bu yıl umduğunu bulamayan balıkçıların yüzü 'de , 'da ise istavrit ile gülüyor.

Giriş Tarihi: 7.12.2017 17:32
Karadeniz'de hamsi, Marmara'da istavrit yüz güldürüyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'da sezona palamut ve umuduyla başlayan balıkçıların istavritten yana şansının iyi gittiğini, 'de de hamsi bolluğunun balıkçıları sevindirdiğini söyledi.

"DENİZDEN HEP BALIKLA DÖNÜYORUZ"

Marmara'da bu yıl balıkçıların palamut ve hamsiden istedikleri verimi alamadıklarını ifade eden Pehlivanoğlu, "Bu sezon, verimli başlamasına rağmen diğer sezonları arattı. Palamut ve hamsi olmadı ama çok şükür istavrit iyiydi. Burada hamsi olmadı ama Karadeniz'de hamsi bol oldu. Balıkçılar az da olsa denizden hep balıkla dönüyor." diye konuştu.

"İSTAVRİT BU SENE BALIKÇIYI KURTARDI"

Tekirdağ'da balıkçılık yapan İdris Şeremet de bu sezonun çok verimli geçmemesine rağmen, balıkçıların zarar da etmediğini belirterek, "Sezon bereketli başladı. Daha sonra palamut, lüfer olmadı. Çinekop da kendini göstermedi ama sonradan çinekopta da biraz hareketlilik oldu. İstavritle beraber daha iri balıklar çıkmaya başladı." değerlendirmesinde bulundu.

DENİZ BALIKÇIYI KORUR

İstavritin bu sene balıkçıyı kurtardığını dile getiren Şeremet, "Marmara'da istavrit bizi kurtardı. Karadeniz'deki balıkçıları da hamsi kurtardı. Lüfer olmazsa çinekop olur, çinekop olmazsa palamut olur. Deniz bir şeklide balıkçıyı devirdaim ettirir. Bu halimize de şükür." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'de hamsi, Marmara'da istavrit yüz güldürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN