Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilim insanları ’ta neden hayat olmadığını açıkladı

Oxford Üniversitesi'nden bilim insanları, 'ta " olmaması"nın, gezegen "kabuğunun süngersi yapısı nedeniyle yüzey sularını emerek kurutması"ndan kaynaklandığını açıkladı. Açıklamaya göre, Kızıl gezegen bundan üç milyar yıl öncesine kadar Dünya gibi bol su ile kaplıydı. Ancak günümüzdeki Mars'ta yaşam ihtimali, çorak ve kurak yapısıyla nedeniyle mümkün görünmüyor.

Giriş Tarihi: 21.12.2017 16:36
Bilim insanları Mars’ta neden hayat olmadığını açıkladı

Üniversitenin Dünya Bilimleri Bölümü liderliğindeki yeni araştırma, Mars'ta yaşamın mümkün olup olmadığını belirleyen ince değişiklikler hakkında fikir sunuyor.

MARS'TAKİ SUYUN NE OLDUĞU ARAŞTIRILIYOR

Bilim insanları, Mars'taki suya ne olduğunu uzun zamandır düşünüyordu; önceki araştırmalar, gezegenin suyunun bir kısmının manyetik alanın çöküşünden sonra emildiğini ileri sürdü.

"DÜNYADAN BAŞKA BİR YERDE YAŞAM YOK"

Güneş sisteminde Dünya ve diğer gezegenler arasındaki küçük değişiklikler, Mars gibi, dünyadan başka bir yerde yaşamın olmayacağını gösteriyor.
Wade, "Mars'ın manto kayaçlarında demirin daha fazla olması, gezegenin daha fazla oksitleyici koşullar altında oluştuğunu gösteriyor" dedi. Bilim insanları, Mars'taki kayaların, Dünya'da bulunanlardan yaklaşık yüzde 25 daha fazla su tutma kapasitesine sahip olduğunu ve bu kayaların, suyun gezegenin içine taşınmasını sağladığını keşfetti.

EDGARD ZAPASHNY: YAPTIĞIMIZ UÇAN DAİREYİ UZAYLILAR BİLE KISKANACAK!

Mars'ta yaşam potansiyeline, su içeriğine özel bir odaklanma ile, uzun zamandır ilgi duyuluyor.

Geçmişteki araştırmalar küçük organizmaların bir zamanlar gezegenin yüzeyinde, belki de orada var olan sıcak kaynaklarda yaşamış olabileceğini düşündüren sıra dışı yapılar bulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim insanları Mars’ta neden hayat olmadığını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN