Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nde çiçek vurgunu

'te yaşayan İbrahim Akgöz, 14 Şubat nedeniyle 'da bulunan eşi için ten çiçek siparişi verince dolandırıldı. Şahıs, internet sitesinde verilen adresin yakınındaki başka bir çiçekçiyi aradığında ise kendisi gibi birçok mağdurun bulunduğunu öğrendi.

Giriş Tarihi: 14.2.2018 22:13 Güncelleme Tarihi: 15.2.2018 01:49
Sevgililer Günü'nde çiçek vurgunu

'in Oğuzeli ilçesinde fotoğrafçılık yapan 25 yaşındaki İbrahim Akgöz, 7 ay önce evlendiği ve 'da geçici görevle bulunan öğretmen eşi İlknur'a sürprizi yapmak istedi. ten Amasya'da bulunan çiçekçileri araştıran Akgöz, 80 TL tutarındaki beğendiği bir çiçeğin siparişini verdi.

İnternet sitesindeki iletişim bilgilerinde internet sitesi yöneticisi olarak gözüken M.A.Ç.'ye ulaşan İbrahim Akgöz, hesaba yatırdığı paranın makbuzunu da cep telefonu vasıtasıyla, karşısındaki şahsa gönderdi. Bir süre cep telefonundan yazışan genç adam, çiçeğin akşam 17.00'ye kadar eşine ulaşacağı garantisini aldı.

Yaklaşık 4 saat geçmesine rağmen çiçeğin eşine ulaşmadığını fark eden İbrahim Akgöz, saat 16.00 sıralarında şahsı arayarak, ulaşmaya çalıştı.

Görüştüğü M.A.Ç.'ye bir daha ulaşamayan İbrahim Akgöz, daha sonra internet sitesinde yer alan adres bilgilerine yakın bir yerde başka bir çiçekçi araştırdı. Bulduğu o çiçekçiyi de telefonla arayan İbrahim Akgöz, ikinci kez şoka uğradı. Görüştüğü çiçekçi genç adama, kendisi gibi dolandırıldığını anlayan birçok kişinin aradığını söyledi.

"DOLANDIRICI SÜRPRİZ YAPTI"

Hem eşine yapacağı sürprizin yarım kaldığını hem de dolandırıldığını belirten Akgöz, "Yaklaşık 7 ay önce düğün yapmıştım. Eşimi görevi nedeniyle 4 günlüğüne Amasya'ya gitmişti. Sevgililer Günü'nde eşime sürpriz yapmak istedim. Bu sürprizim hem yarım kaldı, hem de çok kötü bir duruma düştüm. Parası önemli değil ama benim gibi birçok kişinin de dolandırıldığını öğrendim. Benim gibi kimsenin canı yanmasın. Bu tür insanların tespit edilip gerekli cezaların verilmesi gerekiyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgililer Günü'nde çiçek vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN