Türkiye'nin en iyi haber sitesi

resmi tatil olacak mı? Pazartesi tatil mi?

tatil mi? sorusu vatandaşlar tarafından cevabı en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer alıyor. Öğrenciler ayrıca tatil mi? sorusunun yanıtını da araştırıyor. 2018'de Salı gününe denk geliyor. 1 Mayıs resmi tatil mi? sorusunun yanıtını araştıran öğrencilerin merak ettiği tüm soruların yanıtları haberimizde...

Giriş Tarihi: 27.4.2018 15:51 Güncelleme Tarihi: 27.4.2018 15:51
1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 30 Nisan Pazartesi tatil mi?

Emek ve Dayanışma günü Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde alınan karar doğrultusunda resmi tatil ilan edildi. Bu tarihten beri 1 Mayıs günü ülkemizde Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanıyor. Bu sene de 1 Mayıs günü ülkemizde resmi tatil olacak, okullar ve tüm resmi kamu kuruluşları tatil olacak.

30 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

'da okullar tatil mi? sorusu da özellikle öğrenciler tarafından, onların velileri tarafından yanıtı araştırılan konular arasında. Bunun nedeni ise Cumartesi, Pazar hafta sonu tatilinin ardından Pazartesi gününden sonra Salı günü 1 Mayıs'ın denk gelmesi. Öğrencilerin araştırmalarındaki isteğin nedeni Cumartesi, Pazar tatilinin ardından Salı tatili öncesi 30 Nisan Pazartesi gününde de okulların tatil olması... Milli Eğitim Bakanlığı tarafından böyle bir açıklama yapılmadı ve 30 Nisan Pazartesi günü herhangi bir resmi tatil ya da okulların tatil olma ihtimali yok.

1 Mayıs gününde PTT, SGK gibi kurumlar da kapalı olacak.

1 MAYIS NASIL ORTAYA ÇIKTI?

ABD'nin Chicago kentinde işçilerin 1 Mayıs 1886'dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadele 1889'da Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı'nın Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak kabul edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 30 Nisan Pazartesi tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN