Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1117 adet yapıyor! - Nüfus Müdürlüğü NVİ şartları

tarafından yayımlanan ilana göre, Bakanlık bünyesindeki Nüfus Müdürlüğü birimleri için yapılacak. İlgili Nüfus Müdürlükleri birimine yapılacak olan personel alımının, ilk etapta 1117 kişi olması planlanıyor. Personel alımına ilişkin ilan, 16 Temmuz Pazartesi itibariyle erişime sunuldu. Personel ilanını merak eden yurttaşlar, personel alımını 2018 şartlarını ve ne zaman süreceği konusunda araştırmaları sürdürürken bir yanda da olarak ne kadar maaş alınacağı bilgisini de araştırıyor. e-Devlet giriş ile son tarih olarak 20 Temmuz Cuma gününe kadar personel alımı ilanına başvurmak mümkün. Peki, İçişleri Bakanlığı NVİ personel alımı şartları neler? Merak edilen bütün detaylara haberimizde yer verdik.

Giriş Tarihi: 21.7.2018 10:09 Güncelleme Tarihi: 21.7.2018 10:09
İçişleri Bakanlığı 1117 adet personel alımı yapıyor! - Nüfus Müdürlüğü NVİ personel alımı 2018 şartları

Sözleşmeli memur olmak isteyenlere müjde! İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Bakanlık bünyesindeki birimlere personel alımı yapılacak. İlgili personel alımı ilanı sonrası, vatandaşlar da personel alımı 2018 hakkında araştırmalarına başladı. Bakanlık, yapılacak olan personel istihdamının taşra teşkilatı, Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere olacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı NVİ personel alımı şartları neler? Sözleşmeli memurlar ne kadar maaş alacak? İşte personel alımına ilişkin o detaylar!

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1 sayılı tabloda dağılımı gösterilen toplam 1117 adet sözleşmeli "Büro Personeli" pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır.

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,

2- En az ön lisans mezunu olmak,

3- 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

4- ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak.

5- Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere)

SÖZLEŞMELİ MEMUR NE KADAR MAAŞ ALACAK?

İstihdam edilecek büro personeli sözleşmeli ücreti, 2018 yılı için 2.439 TL olarak belirlendi. Her yıl için memur maaşlarına yapılan zam oranında artış yapılacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?


1- Adaylar bu formu elektronik ortamda doldururken "Tamam" butonuna basmadan önce bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark ederlerse 20 TEMMUZ 2018 tarihi saat: 17.30'a kadar "İptal" butonuna basarak İş Talep Formunu yeniden güncelleyebileceklerdir.

2- Başvuruda bulunan adaylar, müracaat tarihleri arasında bu formun çıktısını alacaklardır. Giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, İş Talep Formunun çıktısı ile ilanda belirtilen diğer sınav başvuru belgelerini en geç 31 TEMMUZ 2018 tarihi mesai bitimine kadar bulundukları İlin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim edeceklerdir.

3- Sınav başvuru belgeleri teslim edilirken Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunun kaydedilmiş flash belleği ve/veya CD'si ile Nüfus Cüzdanı ve/veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını adayların yanlarında bulundurmaları zorunludur.

4- Kamu kurum ve kuruluşlarında "4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında" tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesine göre, başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bir yıllık bekleme süresini tamamlamadığı tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacak, bu adayların atamaları yapılmış olsa dahi atamaları ve sözleşmeleri iptal edilecektir. Bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, sorumluluk ilgili adaylara ait olacaktır.

5- Giriş(sözlü) sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

6- Giriş(sözlü) sınavı ile ilgili duyurular; Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular tebligat hükmünde olup, ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

7- Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adaylar ile giriş(sözlü) sınav şartlarından bir veya birkaçını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar; Giriş(sözlü) sınavını kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların ise atamaları ve sözleşmeleri iptal edilecektir. Ayrıca bu adaylar hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanlığı 1117 adet personel alımı yapıyor! - Nüfus Müdürlüğü NVİ personel alımı 2018 şartları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN