Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NVİ 2018 personel alımı sonuçları açıklandı... - sözleşmeli personel alımı sonuçları!

Temmuz ayı içerisinde tarafından yayımlanan ilan ile, Bakanlık bünyesindeki birimleri için personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Nüfus Müdürlükleri birimine yapılacak olan personel alımının, 1117 kişi olması planlanıyor. Personel alımına ilişkin ilanın yayımlanması ile vatandaşlar ilana büyük bir ilgi göstermiş ve başvuru sonuçlarını beklemeye koyulmuştu. Personel alımı ilanı sonuçlarını merak eden yurttaşlar, sözlü sınava katılıp katılamayacaklarını merak ederken, olarak ne kadar maaş alınacağı bilgisini de araştırıyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması ile sözleşmeli personel alımı ön açıklandı. Peki, sözleşmeli personel alımı sonuçları nereden öğrenilecek? Merak edilen bütün detaylara haberimizde yer verdik.

Giriş Tarihi: 26.7.2018 14:14 Güncelleme Tarihi: 26.7.2018 14:16
İçişleri Bakanlığı NVİ 2018 personel alımı sonuçları açıklandı... - Nüfus Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı sonuçları!

Sözleşmeli memur olarak İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Nüfus Müdürlükleri'nde personel olarak çalışmak isteyen adayların başvurularında değerlendirme sürecine girildi. İçişleri Bakanlığı'nın 16 Temmuz tarihinde yayımladığı ilan ile başvuruların başladığı NVİ personel alımı 2018 başvurularında bugün sözlü sınava hak katılmaya kazananların sonuçları ilan edildi. İçişleri Bakanlığı NVİ personel alımı sonuçları bakanlığın resmi internet sitesinde açıklandı. Peki, sonuçlar nereden öğrenilecek? Sözleşmeli memurlar ne kadar maaş alacak? İşte personel alımına ilişkin o detaylar!

PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Personel alımına ilişkin ön başvuru sonuçları, İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde açıklandı.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLÜ SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Giriş(sözlü) sınavına girmeye hak kazanan adaylara ait günlü katılım listeleri, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler Bakanlığın (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Sözlü sınavlar, taşra teşkilatında ilan edilen pozisyonlar için bölgesel olarak 7 ilde 3 Eylül 2018 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olup, sınavlar Ek-2 sayılı listede gösterilen sınav yerindeki ilgili sınav komisyonlarınca yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAV KONULARI NELER OLACAK?

Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan oluşur.

PERSONEL ALIMINA İLİŞKİN BÜTÜN DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ MEMUR NE KADAR MAAŞ ALACAK?

İstihdam edilecek büro personeli sözleşmeli ücreti, 2018 yılı için 2.439 TL olarak belirlendi. Her yıl için memur maaşlarına yapılan zam oranında artış yapılacaktır.

GİRİŞ(SÖZLÜ) SINAVININ ŞEKLİ VE USULU NASIL OLACAK?

4/B sözleşmeli büro personeli alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Bölgesel Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam
puan üzerinden değerlendirilir.

Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak adayların giriş(sözlü) sınav puanı tespit edilir. Giriş(sözlü) sınavında 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanlığı NVİ 2018 personel alımı sonuçları açıklandı... - Nüfus Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı sonuçları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN