Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vidanjörün atıkları 'ne boşalttı!

Vali Valisi : "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır".  Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 'ne ait vidanjörün kanalizasyon atıklarını 'ne bıraktığı yönündeki iddialara ilişkin "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır." dedi.

Giriş Tarihi: 16.8.2018 12:29 Güncelleme Tarihi: 16.8.2018 15:17
Vidanjörün atıkları Rezve Deresi'ne boşalttı!

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Vali Bilgin, dün bir vatandaşın sosyal medya hesabından İl Özel İdaresi'ne ait vidanjörün kanalizasyon atıklarını Rezve Deresi'ne bıraktığı yönündeki paylaşımına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu tür konulara hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Bilgin, sosyal medya hesabından paylaşım yapan vatandaşa teşekkürünü yineledi.

Vidanjörün atıkları Rezve Deresi'ne boşalttı!

KİM BU ÇEVRE KATİLİ?

Sosyal medya ve basının önemli bir güç olduğuna değinen Bilgin, "Konuyla ilgili soruşturma devam ederken ilgili kişi görevinden uzaklaştırılmıştır. Dün zaten konuyla ilgili hemen bir çalışma başlatmıştık. Söz konusu Balaban köyü il merkezinden baya uzakta, Dupnisa Mağarası'nın olduğu bölgede bir köyümüzdür. Kamu görevlisinin gidip orada vidanjörle foseptiği çekip dereye boşaltması yapılan iş, etiğe, ahlakla ne çevre duyarlılığına tamamen terstir. Resmen bir israf oluşturmuştur. Bunun açıklanacak, savunulacak bir tarafı yoktur." şeklinde konuştu. Bilgin, görevden uzaklaştırılan vidanjör şoförü Z.İ. ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vidanjörün atıkları Rezve Deresi'ne boşalttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN