Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman açıklanacak? - 2018 mülakat sonuç sorgulama

Binlerce öğretmen adayının beklediği 2018 bugün açıklanacak. Sonuçların açıklanması için geri sayım sürerken, mülakat sonuçlarının hangi saatte açıklanacağı ise bilinmiyor. Ücretli öğretmenlik mülakatları tarafından 11 Ağustos'ta başladı ve 14 Ağustos'ta sona erdi. İşte mülakat sonuçları sorgulama sayfası ve merak edilenler...

Giriş Tarihi: 17.8.2018 17:20 Güncelleme Tarihi: 17.8.2018 17:21
Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2018 MEB mülakat sonuç sorgulama

Öğretmen adaylarının gözü kulağı bugün MEB tarafından yapılacak açıklamaya kesildi. Binlerce öğretmen adayının geleceğini ilgilendiren ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün MEB tarafından açıklanacak. Sözlü mülakatlarının 11-14 Ağustos tarihleri arasında alındığı ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları için gözler MEB'e çevrildi. Sonuçlar henüz açıklanmadı. Hangi saatte açıklanacağı bilgisi ise paylaşılmadı.

Mülakat sonuçlarının açıklanması ile beraber tercih süreci başlayacak ve ondan sonra da adayları yorucu bir maraton bekliyor olacak. İşte ücretli öğretmenlik sürecine ilişkin detaylar...

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK ATAMA VE SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4-7 Eylül tarihlerinde atama tercihleri açıklanacak ve atama sonuçları 11 Eylül'de kamuoyuna duyurulacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların birçoğunda branş öğretmen açığı bulunmaktadır. Bunun için Maliye Bakanlığının onayladığı sayıda öğretmen ataması yapılabilmektedir. Yani, Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığının ayırmış olduğu sayı oranında öğretmen ataması yapabilmektedir.

Ücretli öğretmenlik de, kadrolu olarak atanmadan İlçe Milli Müdürlüğünün o yılı kapsayan eğitim ve öğretim yılı için öğretmen ihtiyacını kapsayan atama türüdür. Ücretli öğretmenler kadrolu öğretmen statüsünde değildir. Ücretleri ise kadrolu öğretmenlerden düşüktür. Bir sonraki eğitim ve öğretim yılında yeniden sözleşme imzalanması gereklidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2018 MEB mülakat sonuç sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN