Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dördüncü nakil sonuçları açıklandı! lise sayfası

Son dakika haberi! Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren 4. nakil sonuçları tarafından açıklandı. LGS heyecanının ardından başlayan nakil sürecinde dördüncü nakil sonuçları bugün itibari ile erişime açıldı. Daha önce açıklanan üç nakil sonucunda istedikleri okula yerleşemeyen adaylar, lise dördüncü nakil sonuçlarında yerleşip yerleşemediklerini merak ediyor. İşte LGS ile ekranı

Giriş Tarihi: 8.9.2018 10:31 Güncelleme Tarihi: 8.9.2018 10:40
LGS dördüncü nakil sonuçları açıklandı! MEB e Okul giriş lise nakil sonuçları sorgulama sayfası

Son dakika nakil sonuçları haberi! Öğrenciler ve velileri tarafından merakla beklenen Lise 4. nakil sonuçları MEB tarafından açıklandı. 3 Eylül tarihinde başvurularının alındığı ve 6 Eylül'de sona eren lise 4. nakil başvurularında büyük gün geldi. Öğrenciler, e Okul giriş ile LGS lise nakil sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgili sitesinden öğrenebiliyor. İşte 2018 MEB LGS 4. nakil sonuçları ile merak edilen o detaylar

LGS 4. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, sınavla yerleştirme yapılan okullardan fen, Anadolu, Anadolu imam hatip ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı yüzde 100 oldu.

Şimdiye kadar tercihte bulunan öğrencilerden 892 bin 461'i sınavsız, 122 bin 798'i sınavlı okullara olmak üzere toplam 1 milyon 15 bin 259'u istedikleri ortaöğretim kurumlarına kayıt hakkı kazandı.

HİÇBİR YERE YERLEŞEMEYEN ADAYLAR NE YAPACAK?

Ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi gereği sınav veya yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler, 10-14 Eylül'de il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurabilecek.

İlgili komisyonlar tarafından bu öğrencilerin boş kontenjanı bulunan okullara yerleştirme işlemleri yapılacak.

Adaylar, nakil sonuçlarını Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TIKLA - ÖĞREN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LGS dördüncü nakil sonuçları açıklandı! MEB e Okul giriş lise nakil sonuçları sorgulama sayfası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN