Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli Savunma Bakanı 'dan yeni tek tip sistemi açıklaması geldi! Askerlik süresi düşecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı konuşmada ‘Türkiye'de bir daha bedelli kanununa ihtiyaç olmayacak şekilde düzenleme yapacağız.' demişti. Tek tip sisteminin ne zaman hayata geçirileceği merak edilirken Milli Savunma Bakanı , yeni askerlik sistemi hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Bu gelişmelerin ardından ‘askerlik süresi düşecek mi’ sorusu da akıllara geldi. Peki askerlik süresi düşecek mi? İşte tek tip yeni askerlik sistemi hakkında yapılan açıklamalar;

Giriş Tarihi: 6.11.2018 09:36 Güncelleme Tarihi: 6.11.2018 09:37
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan yeni tek tip askerlik sistemi açıklaması geldi! Askerlik süresi düşecek mi?

Milli Savunma Bakanı , milyonlarca kişinin merak ettiği 'tek tip ' konusu hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın ardından 'askerlik süresi düşecek mi' sorusu akıllara gelirken yeni askerlik sistemi hakkındaki gelişmeler daha yakından takip edilmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'na sadece bedelli askerlikle ilgili değil, profesyonel ordudan askerlik sürelerine, ordu yapılanmalarına kadar geniş kapsamlı bir yeni askeri yapılanma talimatı verildi.

ASKERLİK SÜRESİ DÜŞECEK Mİ?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerine katıldı ve Milli Savunma Bakanlığı hakkında milletvekili sorularına cevap verdi.

HULUSİ AKAR'DAN TEK TİP ASKERLİK AÇIKLAMASI

İşte o açıklamalar;

ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan yeni tek tip askerlik sistemi açıklaması geldi! Askerlik süresi düşecek mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN