Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Eğitime adanmış ömür böyle mi sonlanacaktı’

Öğrencisi tarafından öldürülen müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun babası, SABAH’a konuştu: “Evlat acısı yürekten hiç çıkmayacak bir acı”

Giriş Tarihi: 16.4.2019
‘Eğitime adanmış ömür böyle mi sonlanacaktı’
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde öğrencisi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülen müdür başyardımcısı Necmeddin Kuyucu'nun (45) ailesi, hâlâ olayın şokunu yaşıyor.
SABAH'a konuşan baba Ahmet Kuyucu, "Oğlumu öldüren öğrencinin ailesi başsağlığı için evimize gelmek istedi. Kabul etmedik. Eğitime adanmış bir hayat böyle mi soldurulur?" diye konuştu. Gebze'de okuldaki odasında bıçaklanarak öldürülen Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Necmeddin Kuyucu'yu son yolculuğuna 25 bin kişiyi uğurlamıştı. Türk bayrağına sarılı tabutu, adının verildiği okulun bahçesine getirilirken, cenaze törenine katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Kuyucu'nun babası Ahmet, annesi Melahat, eşi Gülay, oğulları Yiğit ve Alp Kuyucu, gözyaşları içinde uğurlamıştı şehidini.

'ATEŞ DÜŞTÜ İÇİMİZE'
Şehidin annesi Melahat Kuyucu "Ateş düştü içimize yavrum. Oğlumu öldüren öğrencinin ailesi başsağlığına evimize gelmek istedi. Kabul etmedik. Ateş içimizde yanarken nasıl karşı karşıya geliriz" diye duygularını ifade etti. Şehidin acılı babası ise "22 yıllık öğretmendi oğlum. Yüzlerce öğrenci yetiştirdi. 2 kız 3 erkek çocuğum var. Necmeddin hep bana destek olurdu. Olaydan daha iki gün önce yanıma gelmişti. Onlar Gebze'de bizler köyde oturuyoruz. Sarıldık birbirimize ne bileyim evladım iki gün sonra öldürülecek. Haberi gelince fenalık geçirdik. İğnelerle ayağa kalktık. Bu acı çıkmaz artık içimde. Evlatları yetim kaldı. Çocuklarına baktıkça daha çok üzülüyorum. Oğlumu öldüren öğrencinin ailesi bize gelmek istedi. İçimiz yandı, nasıl kabul ederiz" dedi.

'ÇOCUKLARINA DOYAMADI'
Şehidin dayısı Sezai Kuyucu da "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Bu değerler kolay yetişmiyor. Gebze'nin 42 kilometre uzaklığındaki bir köyde yetişti Necmeddin. Köyden çıktı bu çocuk. Yetiştirdi kendini, herkesin saygı duyduğu sevgi duyduğu bir insandı. Ne yazık ki katlettiler. Öğrencisi tarafından olması çok acı. 3 çocuğu var. Daha en küçüğü 9 aylık. Hiçbirine doyamadı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Eğitime adanmış ömür böyle mi sonlanacaktı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN