Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 'nin anlamı ve önemi nedir? Bu yıl ve hangi gün idrak edilecek?

Duaların kabul edildiği ve bol bereketi olan Ramazan ayının 27.gecesi olarak bilinir. İslam dünyasının heyecanla beklediği 2019 Kadir Gecesine sayılı günler kaldı. Mübarek 3 ayları geride bıraktığımız şu günlerde Diyanete göre , bu yıl hangi güne denk geliyor merak edildi. Kuran’ın Hazreti Muhammet’e indirilmeye başlandığı gece olarak Müslümanlarca çok kutsal sayılan, Kadir Gecesi Yüce Allah’ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kuran’ın indirilmeye başladığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir. Peki Diyanet takviminde Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün? Kadir Gecesi önemi nedir?

Giriş Tarihi: 27.5.2019 14:03 Güncelleme Tarihi: 27.5.2019 14:04
2019 Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemi nedir? Bu yıl Kadir Gecesi ne zaman ve hangi gün idrak edilecek?

Ramazan ayının içerisinde bulunan Kadir Gecesi Diyanet tarihi merak ediliyor. Mübarek Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek araştırılıyor. Vatandaşlar bu anlamlı Kadir Gecesi gününde ibadetlerini yapacak ve dualarını gerçekleştirecek. Kur'anın indirildiği Kadir Gecesi'ne sayılı günler kaldı. İslam dininde Ramazan ayının son on gününde gizli olduğuna inanılan ve duaların kabul edildiği Kadir Gecesi tarihine kısa süre kaldı. Peki Diyanete göre Kadir Gecesi ne zaman, hangi güne denk geliyor?


İslam dininde Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, 'sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece' olarak kabul ediliyor. İşte Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün? 2019 Kadir Gecesi tarihi ve önemi sizlerle…

ARKADAŞINA GÖNDER
2019 Kadir Gecesi'nin anlamı ve önemi nedir? Bu yıl Kadir Gecesi ne zaman ve hangi gün idrak edilecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN