Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 4 şerit 50 gün kapalı

Köprüsü’nde 4 şerit, asfaltlama çalışmaları nedeniyle 27 Haziran’dan 17 Ağustos’a kadar kapatılacak. Ulaşım 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş olarak sağlanacak

Giriş Tarihi: 25.6.2019
FSM’de 4 şerit 50 gün kapalı

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Boğaz geçişlerini sağlamada İstanbul ulaşımının can damarı olan köprülerin güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi için "15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ana Halat Semer Bölgesi Geçiş Takviyesi ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü Ankrajlarının Su Drenajı Yapım İşi" sürdürülüyor.


24 SAAT, 3 VARDİYA ÇALIŞMA
Bu kapsamda, FSM Köprüsü'nde mevcut eski asfalt kaldırılıp, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak tabliye izolasyonu yapılacak ve yeni asfalt tabakalarının serilmesiyle köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin onarımları gerçekleştirilecek. İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde 24 saat, 3 vardiya esasına göre iki etap halinde yapılacak çalışmaların 27 Haziran'da başlayarak 17 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor. Çalışmalar sırasında FSM Köprüsü'nün Avrupa-Asya istikametindeki (Güney platform) 4 şerit ulaşıma kapatılarak, trafik akışı kuzey platformdan 2'şer şeritten gidiş-geliş olarak sağlanacak. Güney platformdaki çalışmaların tamamlanmasının ardından, köprünün Asya-Avrupa istikameti yönündeki (Kuzey platform) 4 şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım güney platformdan 2'şer şeritten gidiş-geliş şeklinde devam edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FSM’de 4 şerit 50 gün kapalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN