Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tüm sektör taşın altına elini koysun' 'ye anlamlı bağış!

Ünlü sanatçılar , , , , , ve , ’de kurulacak sanatçı evine konser gelirlerini bağışladı. Sanatçılar, Darülaceze sakinlerine de aşure dağıttı. Poll Production Yönetim Kurulu Başkanı “Bu sektörden para kazanan herkes bu taşın altına elini koymalıdır. Ben şahsım ve şirketim adına; bu yaz yaptığımız Türk Hava Yolları sponsorluğundaki konser serisinden elde ettiğimiz geliri bu projeye bağışlamaya karar verdim.” dedi

Giriş Tarihi: 19.9.2019
Polat Yağcı 'Tüm sektör taşın altına elini koysun' Darülaceze'ye anlamlı bağış!

Darülaceze'nin Arnavutköy'deki yeni yerleşkesinin yapımı kapsamında kurulacak sanatçı evinin detayları basın toplantısıyla tanıtıldı. Okmeydanı'nda bulunan Darülaceze binasında gerçekleştirilen toplantıya, Harbiye konserlerindeki gelirlerini sanatçı evi için bağışlayan ünlü sanatçılar Mustafa Sandal, Nükhet Duru, Cengiz Kurtoğlu, Deniz Seki, Rafet El Roman, Serdar Ortaç, Murat Dalkılıç ve Yapımcı Prodüktör Polat Yağcı da katıldı.

'TÜM SEKTÖR TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN'

Poll Production Yönetim Kurulu Başkanı Polat Yağcı: "Ben şahsım ve şirketim adına; bu yaz yaptığımız Türk Hava Yolları sponsorluğundaki konser serisinden elde ettiğimiz geliri bu projeye bağışlamaya karar verdim. Bu süreçte, projeyi duyan sanatçılarımız da büyük ilgi gösterdiler. Bu proje herkesin projesi sadece burada olan sanatçıların değil. Sanatçılar, yapımcılar yani tüm sektör taşın altına elini koysun" diyerek sözlerini noktaladı.

'YARINLARIMIZIN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL'

Toplantıda konuşan Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, yeni yerleşkede de herkese kucak açacaklarını söyledi. Efsane boksör Muhammed Ali'yi örnek gösteren Cebeci, "Muhammed Ali, aktivistti ve mazlumların sesiydi. Son zamanlarında Parkinson hastasıydı, bir kibriti çakamıyordu. Yarınlarımızın ne olacağı belli değil" dedi. Cebeci, herkesin desteğiyle yeni yerleşkenin dünyanın en iyisi olacağının sözünü verdi.Tüm meslektaşlarını bağış yapmaya davet eden sanatçılar ise şunları söyledi:

Mustafa Sandal: Sektörümüze emek verdikten sonra dramatik hikayelere maruz kalan çok değerli isimleri görüyoruz, üzülüyoruz. Dostum Polat Yağcı'yla konuşurken Cumhurbaşkanımızın önderliğinde böyle bir projeyi hayata geçirme fikrini söylediğinde çok mutlu oldum. Sevgili Polat'ın bu konuda çok kararlı olduğunu görünce ben de konserimden gelen ücreti projeye aktaracağımı belirttim.Nükhet Duru: Uygar ülkeler yaşlanan sanatçılarını, zordaki insanlarını kurda kuşa muhtaç etmez. Biz de o ülkeler sınıfına girdik sayılır.
Cengiz Kurtoğlu: Aranızda en yaşlı ben olduğum için orada yaşamaya en yakın olan benim. Belki iğnenin ucu kadar katkımız olacak ama orada hepimizin bir evi olacak.


Rafet El Roman: Gençliğe aldanılmamalı. Frank Sinatra'nın bir şarkısı vardı. Diyor ki, ben gençliğin ne olduğunu biliyorum ama siz yaşlılığın ne olduğunu bilemezsiniz. Bu tarz mekanların artmasını diliyorum.
Basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı tarafından organize edilen aşure programında kazanın başına geçen ünlü isimler, Darülaceze sakinlerine aşure dağıttı. Sanatçılara ilginin yoğun olduğu programda ortaya renkli görüntüler çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polat Yağcı 'Tüm sektör taşın altına elini koysun' Darülaceze'ye anlamlı bağış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN