Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta skandal: Cenazeler karıştı

Ölen Bedri Ayan’ın ailesine, Nelson’un cenazesi verildi. Ayan’ın çocukları babaları sandıkları cenazeyi defnetti. Olay, Nelson’un yakınları cenazeyi almaya geldiğinde ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 10.10.2019
Adli Tıp’ta skandal: Cenazeler karıştı

İstanbul'daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nda yaşanan olay, "Bu kadarına da pes" dedirtti... Çatalca'da 3 ay önce 45 yaşındaki bir kadınla evlenen 85 yaşındaki Bedri Ayan geçen hafta "şüpheli" şekilde ölünce otopsi için cenazesi Adli Tıp'a gönderildi. Aynı tarihlerde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Güney Afrikalı Jacobus Johannes Nelson (66) için de otopsi yapıldı. Cenazeyi teslim almaya gelen Bedri Ayan'ın ailesine yanlışlıkla Afrikalı Nelson'un cenazesi verildi. Aile de durumu fark etmeyince Afrikalı'nın cenazesi Çatalca'da toprağa verildi. Olay, Nelson'un yakınları cenazeyi almaya geldiğinde ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Çatalca'daki cenaze çıkarıldı, "gerçek" kişi önceki akşam gömüldü. Nelson'un naaşı ise ülkesine gönderildi. Almanya'da yaşayan Hamit Ayan'ın, babası Bedri Ayan'ın ölüm haberini aldıktan sonra İstanbul'a geldiği, babalarının ölümünü şüpheli bulan çocuklarının otopsi için cenazeyi Adli Tıp'a gönderdiği belirtildi. Burada yapılan işlemlerin ardından cenaze bir hafta önce oğlu ve kızına teslim edildi.

BABASI SANIP ÖPTÜ
Babaları sandıkları Güney Afrikalı Jacobus Johannes Nelson'un cenazesini alıp köye giden çocukları, defin işlemlerine başladı. Babasının cenazesi diye Nelson'un cenazesini öpüp yıkayan oğlu Hamit Ayhan, cenazeyi yakınlarıyla birlikte toprağa verdikten sonra Almanya'ya döndü. Çatalca Dağyenice Köyü Muhtarı Ercan Gül, "Önceki gün cenazelerin karıştığını söylediler. Almanya'yı arayıp, oğluna haber vermişler. O da, 'Ben babamı tanımaz mıyım, aptal mıyım' cevabı vermiş" diye konuştu.

İnanılmaz saklanma yeteneğiyle polislerden kaçabileceğini düşünen adam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adli Tıp’ta skandal: Cenazeler karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN