Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık resmen açıkladı: Detaylar gerçeği ortaya koydu! Domuz eti içeren hileli ürünler listesinde...

Hileli ve taklit gıdalar hakkında son dakika bilgileri geldi! Tarım ve uzun süredir yürüttüğü laboratuvar çalışmaların neticesinde hileli gıdaları tek tek tespit etti. Bu ürünlerin listesi ise Tarım ve Orman Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayınlandı. Yayınlanan listede en çok dikkat çeken ürünler ise büyük market zincirlerinde de satılan bazı et ürünleri. İşte 2019 yılının son çeyreğinde yayınlanan, alışveriş yaparken satın almamanız gereken hileli ürünler ve taklit gıdalar listesi…

Giriş Tarihi: 13.10.2019 15:26 Güncelleme Tarihi: 14.10.2019 14:48
Bakanlık resmen açıkladı: Detaylar gerçeği ortaya koydu! Domuz eti içeren hileli ürünler listesinde...

Geçtiğimiz yıl Tarım ve tarafından yayınlanan listesinin ardından Bakanlık taklit gıdalar ile ilgili yeni bir laboratuvar çalışması başlattı. Bu çalışma ile birlikte, 2012 yılından bu yana tespit edilen 1238 firmaya ait 2 binin üzerinde üründe tağşiş ya da taklit yapıldığı ortaya çıktı. Bakanlık tarafından yapılan titiz çalışmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı ve hileli ürünler listesi yayınlandı. Listede en çok dikkat çeken ürünler arasında domuz etinden üretilmiş sucuk, köfte harcı ve salam yer alıyor.

ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR

Türkiye'de birçok şubesi olan marketler zincirinde de satılan bu ürünleri üreten firmaların faaliyet gösterdikleri yerler ile birlikte isimleri açıklanırken, firmalar arasında ünlü GURME et ürünlerinin ön planda olması dikkat çekiyor. Migros dahil birçok marketler zincirinde yeralan bu ürünlerin raflardan kaldırılmaya başlandığı belirtildi.

İşte marka marka hileli ürünler listesi...

AT VE EŞEK ETİ İÇEREN ÜRÜNLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

HİLELİ GIDALAR VE DOMUZ ETİ İÇEREN ÜRÜNLER TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık resmen açıkladı: Detaylar gerçeği ortaya koydu! Domuz eti içeren hileli ürünler listesinde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN