Türkiye'nin en iyi haber sitesi

! Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir? 10 Kasım Atatürk'ü anma günü

Türkiye Cumhuriyet’nin kurucusu ulu önder Atatürk 10 Kasım ölüm yıl dönümünde anılacak. 10 Kasım anlam ve önemine ilişkin radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletilecek ve Atatürk'le ilgili filmler gösterilecek. Tüm yurtta özel olarak kutlanacak olan bugün milletimizin matem günü olarak ilan ediliyor. Bu bağlamda ‘’ nedir? Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir?’’ sorusuna arama motorunda hızla yanıt aranmaya başlandı. Peki Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir? İşte 10 Kasım anlam ve önemi!

Giriş Tarihi: 10.11.2019 07:30 Güncelleme Tarihi: 10.11.2019 07:31
10 Kasım anlam ve önemi! Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir? 10 Kasım Atatürk'ü anma günü

Ulu önder Atatürk'ün ölüm yıl dönümü için geri sayım başladı. Hayatı boyunca yenilikleri ve getirdiği kanunlarıyla önder olan Atatürk 10 Kasım ölüm yıl dönümünde etkinliklerle anılacak. Bunun akabinde '' nedir?'' sorusuna yanıt aranıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de okullarda anma törenleri ve etkinlikler düzenlenecek. Tüm yurtta özel olarak kutlanacak olan bugün milletimizin matem günü olarak ilan ediliyor. Atatürk hayatı boyunca varlığını Türk varlığına armağan etmiş, halkın kendi kendini yönettiği Cumhuriyet idaresini kurmuştur. M. Kemal Atatürk'ün 81.ölüm yıl dönümünde Anıtkabir ziyaret edilir, Ankara'da resmi tören yapılır. Peki 10 Kasım anlam ve önemi nedir? Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir?

10 KASIM ANLAM VE ÖNEMİ NEDİR? İŞTE ATATÜRK'ÜN HAYATI VE YAPTIĞI YENİLİKLER…

10 Kasım günü Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yıl dönümünde tüm yurtta etkinlikler yapılacaktır. Atatürk'ün hayatı, Türk milleti için adanmış, destansı bir yaşamdır. Ulu önder Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikleriyle birlikte 10 Kasım'ın önemine dair merak edilenleri haberimizde okuyabilirsiniz.

ARKADAŞINA GÖNDER
10 Kasım anlam ve önemi! Atatürk'ün hayatı ve yaptığı yenilikler nelerdir? 10 Kasım Atatürk'ü anma günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN