Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çilek ektiler sevgi biçtiler

Aile Bakanlığı, ’ta koruma altındaki çocukların rehabilitasyonu için bin metrekarelik çilek bahçesi oluşturdu. Bahçeye kendi elleriyle çilek eken çocuklar, meyveleri toplamayı dört gözle bekliyor

Giriş Tarihi: 10.11.2019
Çilek ektiler sevgi biçtiler
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Muş İl Müdürlüğü çocuklar için 1000 metrekarelik bir çilek bahçesi oluşturdu. Çocuk evlerinde kalan çocuklar Ziraat mühendislerinden de eğitim alarak bahçeye kendi elleriyle çilek ekti. Bahçeden kısa zamanda 3 bin kilogram ürün bekleniyor. Çocukların sosyalleşmesine, konsantrasyonlarının yükseltilmesine ve motor becerilerini artırmasına katkı sağlayan o çilek bahçelerinde hayata tutunan çocuklardan bazıları şöyle konuştu:
Caner AKDAĞ: Toprakla uğraşmak yetiştirmeyi üretmeyi bilmek, hem hoşuma gidiyor, hem de sadece tüketmek için var olmadığımızı hatırlatıyor. Sorumluluk alarak toprağı çapalıyor, fide ekiyor ve sulama yapıyoruz. Şimdi burada küçük çilek taneleri hayatımı değiştirmeye başladı.

MUTLULUĞUN ADI: ÇİLEK
Baran KILINÇ: Çilek tarlasına gittiğimde mutlu oluyorum. Toprağı çabalıyoruz. Onlara su vermek için sabahları iple çekiyorum.
Ayhan ECEHAN: Çilek yemeyi çok seviyorum. Çilek tarlasını duyunca çok heyecanlandım. Bir o kadarda sabırsızlandım. Çileklerin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Büyüyünce doktor olmak istiyorum.
Eyyüp SEKİN: Ne büyük mucize bir kök, toprak ve suyun birleşimiyle tatlı, lezzetli kırmızı çilekler elde etmek. Böyle bir uğraşı alanını bize hazırlayanlara teşekkür ederim.
Semih GÜLER: Kendi emeğimiz ile bir şey yetiştirmek, gözümün önünde olgunlaştığını görmek çok mutluluk verici. Çilek tüm yaralarıma, üzüntülerime iyi geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çilek ektiler sevgi biçtiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN