Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukatların o hareketi sürekli tartışma konusu oluyordu... Ceza talep edildi!

Avukatların borçluları sık sık arayıp borçlarını ödemeleri konusunda uyarmaları sürekli tartışma konusu oluyor… Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda emsal olabilecek bir dava açtı. İstanbul’da Perihan A. ve abisini borçları olduğu gerekçesiyle sık sık arayan ve mesaj atarak rahatsız eden 3 avukat hakkında ‘Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma’ suçundan dava açıldı.

Giriş Tarihi: 30.11.2019 09:06 Güncelleme Tarihi: 30.11.2019 11:02 ABONE OL
Avukatların o hareketi sürekli tartışma konusu oluyordu... Ceza talep edildi!

Avukatların borçluları sık sık arayıp borçlarını ödemeleri konusunda uyarmaları sürekli tartışma konusu oluyor… İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda emsal olabilecek bir dava açtı. İstanbul'da Perihan A. ve abisini borçları olduğu gerekçesiyle sık sık arayan ve mesaj atarak rahatsız eden 3 avukat hakkında 'Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma' suçundan iddianame düzenlendi.

SIK SIK ARAYIP MESAJ GÖNDERMİŞLER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Barosu'na kayıtlı avukatlar Ali Haydar C., Vural K. ve Müge G.'nin alacakları bulunan müşteki Perihan A.'yı sürekli aradıkları belirtildi. Şüpheli avukatların ayrıca borçla bir ilgisi bulunmayan müştekinin abisini de sık sık telefonla aradıkları, büro personeline arattırdıkları ve SMS göndererek rahatsız ettikleri belirtildi.

'HUZUR BOZMA'DAN DAVA

Savcılık, şüpheli avukatların 'Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma' suçundan cezalandırılmalarını talep etti. Şüpheliler hakkındaki son soruşturmanın İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılmasına karar verildi.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatların o hareketi sürekli tartışma konusu oluyordu... Ceza talep edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN