Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç avukata ‘huzur bozma’ davası

’da, borçlu kadın ile ağabeyini sık sık arayıp mesaj atarak rahatsız ettikleri öne sürülen üç avukat hakkında “Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma” suçundan dava açıldı

Giriş Tarihi: 30.11.2019 ABONE OL
Üç avukata ‘huzur bozma’ davası
Avukatların borçluları sık sık arayıp borçlarını ödemeleri konusunda uyarmaları sürekli tartışma konusu oluyor... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda emsal olabilecek bir dava açtı. İstanbul'da Perihan A. ve ağabeyini borçları olduğu gerekçesiyle sık sık arayan ve mesaj atarak rahatsız eden 3 avukat hakkında "Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma" suçundan iddianame düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Barosu'na kayıtlı avukatlar Ali Haydar C., Vural K. ve Müge G.'nin alacakları bulunan müşteki Perihan A.'yı sürekli aradıkları belirtildi. Şüpheli avukatların ayrıca borçla bir ilgisi bulunmayan müştekinin abisini de sık sık telefonla aradıkları, büro personeline arattırdıkları ve SMS göndererek rahatsız ettikleri belirtildi.

CEZA TALEP EDİLDİ
Savcılık, şüpheli avukatların "Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma" suçundan cezalandırılmalarını talep etti. Şüpheliler hakkındaki son soruşturmanın ise İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılmasına karar verildi.
İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç avukata ‘huzur bozma’ davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN