Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de ibretlik bir hikaye! Komşusuna yardıma gitti, iki gözünü, bir elini kaybetti, ama o hayata küsmedi

Şenyiğit 80 yaşında. Bursa'nın İlçesine bağlı Esenköy mahallesinde yaşıyor. 45 yıl önce evlendikten birkaç yıl sonra komşusunun inşaatında dinamitle taş patlatırken geçirdiği bir kaza sonucu 2 gözünü ve bir kolunu dirseğinin üstünden kaybetti. 70 gün hastanede tedavi gördükten sonra iyileşip evine döndü. Hayata küsmeyip herkese örnek oldu.

Giriş Tarihi: 3.12.2019 11:41 Güncelleme Tarihi: 3.12.2019 12:20
İnegöl'de ibretlik bir hikaye! Komşusuna yardıma gitti, iki gözünü, bir elini kaybetti, ama o hayata küsmedi

Şenyiğit, kaybettiği gözlerini asâsının ucuna takıp kararan dünyasını yeniden keşfetmeye karar verdi. Evine 4 kilometre mesafede olan tarlası onu yeniden hayata bağladı. Bu yolu kar, kış, yağmur, çamur, güneş demeden çoğu zaman tek başına, zaman zaman da eşi teyze ve torunlarıyla birlikte katedip çalıştı.

HAYATA SIMSIKI SARILMAYA DEVAM EDİYOR

Sol elinin kalan bir parçasına sıkıştırdığı asasıyla da ölçüp hesapladı, sağ eli ile de çapasını yaptı, fidan, fide dikti. Bunu yaparken yaşama umudunu, hayallerini bağladığı hafızasında kalan resimlerle yaşamaya, kazmasını fırçası gibi kullanıp tarlasında yeni resimler çizmeye, çizdiği resimlerle mutlu olmaya çalıştı. Son zamanlarda rahatsız olması sebebiyle tarlaya gidemeyen Nail amca, hayata sımsıkı sarılmaya devam ediyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
İnegöl'de ibretlik bir hikaye! Komşusuna yardıma gitti, iki gözünü, bir elini kaybetti, ama o hayata küsmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN