Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çekiliş sonuçları saat kaçta açıklanır? 9 Aralık MPİ bilet sorgula

İdaresi'nin bu akşam gerçekleştireceği çekilişle birlikte çekiliş sonuçları açıklanacak. Hatırlanacağı gibi geçen hafta 10 bilen iki kişi olmuş ve büyük ikramiye 282.316,65 TL kazandırmıştı. Peki, 9 Aralık MPİ saat kaçta açıklanacak? 9 Aralık On Numara işlemlerinizi, sonuçlar açıklandıktan sonra haberimizin içerisinde yer alan bilet sorgulama ekranından yapabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 9.12.2019 11:38 Güncelleme Tarihi: 9.12.2019 11:39 ABONE OL
On Numara çekiliş sonuçları saat kaçta açıklanır? 9 Aralık On Numara sonuçları MPİ bilet sorgula

Milli Piyango İdaresi (MPİ) On Numara sonuçları her Pazartesi akşamı çekilerek açıklanıyor. Geçtiğimiz hafta 904. kez gerçekleştirilen On Numara sonuçlarında 10 bilen iki kişi olmuş ve büyük ikramiye 282.316,65 TL kazandırmıştı.

MİLLİ PİYANGO SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

MPİ ON NUMARA SONUÇLARI BİLET SORGULAMA 9 ARALIK

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilecek olan 9 Aralık 2019 On Numara çekilişi, bu akşam 21.15'te yapılacak ve akabinde açıklanacak. On Numara sonuçları belli olur olmaz aşağıdaki ekrandan bilet sorgulama işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ON NUMARA OYUNU ÖZELLİKLERİ

İdaremizce 06.08.2002 tarihinden itibaren yeni bir on-line Sayısal Oyun daha oynatılmaya başlatılmıştır.

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

On Numara oyununda dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hasılattan belirlenmektedir. Çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması halinde, bu grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenmektedir. Ancak, çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmaz ise bu grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 rakamı bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

On Numara oyununa 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

On Numara oyunundan elde edilecek gelir, İdaremizin diğer tüm oyunlarında olduğu gibi kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılmaktadır. Bunlar; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye'nin Tanıtımı, Olimpiyat Oyunları ile Savunma Sanayii Destekleme Fonu'dur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
On Numara çekiliş sonuçları saat kaçta açıklanır? 9 Aralık On Numara sonuçları MPİ bilet sorgula
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN