Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim dededen haberi: İhtiyaçlarını belediye karşıladı

'da, nedeniyle zabıtalar tarafından "evine gitmesi" için uyarılan İbrahim dedenin sözleri herkesi duygulandırmıştı. İbrahim dede ekiplere "Yasağı bilmiyordum evladım. Benim televizyonum yok. Ben köyde yaşarım. Tipiden evden çıkılmaz. İki gündür güneş var, kar küreye küreye işim bitti zaten. Maaşımı almaya geldim." demişti. haberine göre; İbrahim dedenin ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılandığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 26.3.2020 11:10 Güncelleme Tarihi: 26.3.2020 11:47 ABONE OL
İbrahim dededen son dakika haberi: İhtiyaçlarını belediye karşıladı

İbrahim dededen son dakika haberi! Zabıtalara söylediği sözlerle hepimizi duygulandıran İbrahim Demirbaş'ın ihtiyaçlarının Selçuklu Belediyesi tarafından karşılandığı öğrenildi.

Konya'da emekli maaşını almak için geldiği kent merkezinde Selçuklu Belediyesi zabıta ekiplerince görülen 85 yaşındaki İbrahim Demirbaş'ın, sosyal medyaya yansıyan konuşmaları yürekleri ısıttı.

VİDEO HERKESİ DUYGULANDIRMIŞTI

Merkez Selçuklu ilçesinin 400 haneli kırsal mahallelerinden Bilecik'te yalnız yaşayan İbrahim Demirbaş, emekli maaşını almak üzere geldiği kent merkezinde, Selçuklu Belediyesi zabıta ekiplerince görüldü. 85 yaşındaki İbrahim Demirbaş'ın, bu sırada çekilen ve sosyal medyaya yansıyan konuşması, izleyenleri duygulandırdı.

Zabıta ekiplerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma sınırlaması olduğunu hatırlatması üzerine İbrahim dede, "Emekli maaşımı almak için geldim. Erzak ve bazı ihtiyaçlarımı karşılayıp döneceğim. Yasaktan haberim yok." sözleriyle sosyal medyanın ilgisini çekti.

Koronavirüsten haberi yoktu, ekipler yardımına yetişti! | Video

BELEDİYE BAŞKANI EVİNDE ZİYARET ETTİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'nın evinde ziyaret ettiği İbrahim Demirbaş, "Benim hiçbir şeye ihtiyacım yok kardeşim." diyerek gönüllere taht kurdu.

Eşini 30 yıl önce kaybeden ve bir süre önce doğduğu, büyüdüğü mahalleye yerleşen İbrahim Demirbaş, AA muhabirine, İçişleri Bakanlığının genelgesinden haberinin olmadığını söyledi.

"DÜNYADAN HABERİM YOK"

Yalnız yaşadığı evde televizyon ve radyonun bulunmadığını anlatan Demirbaş, şöyle konuştu:

"O gün otobüse bindim, maaşımı almak üzere bankaya gittim. Orada görevliler, sokağa çıkmamam gerektiğini söyledi. Olandan bitenden bilgim yok. Salgın varmış, yaşlılar için riskliymiş. Yaptırdığım bu iki odalı evde yalnız yaşıyorum. Ay başlarında şehire iniyorum ve maaşımı çekip ihtiyaçlarımı karşılıyorum. O gün de böyle bir salgının olduğunu zabıtadan öğrendim. Dünyadan haberim yok. Sağ olsunlar ihtiyaçlarımı karşılayıp evime getirdiler. Neler olduğunu öğrendim, evden çıkmam artık. Bir kızım ve 3 torunum var. Konya'da yaşıyorlar, yanıma gelirler, ziyaret ederler. Burada huzurluyum."

Mahalle muhtarı Mustafa Uslu ise İbrahim dedenin sosyal medyaya yansıyan görüntülerinin ardından kendisini çok sayıda kişinin aradığını belirtti.

Vatandaşların İbrahim dedeye yardım çağrısında bulunduğunu ifade eden Uslu, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'nın da İbrahim dedenin evini yaptırma kararı aldığını söyledi.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim dededen son dakika haberi: İhtiyaçlarını belediye karşıladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA