Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’ye şoku! Herkese bulaşmış olabilir

27 Şubat tarihinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve gözlem altına alınan ile ilgili haberleri gelmeye devam ediyor ‘Serenad’ isimli kitabının İngilizce baskısının tanıtımı için ’ta imza günü düzenleyen Zülfü Livenali, 27 Şubat tarihinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneden kısa bir süre içerisinde taburcu olan Livenali, 4 Mart akşamı New York’taki ‘The Marmara-Park Avenue’ adlı otelde ‘Serenad’ kitabının İngilizce baskısı için imza günü gerçekleştirdi. İşte özellikle bu oteldeki organizasyona katılan onlarca Türkte COVID-19 tespit edildi. Etkinliğe katılan gazeteci Zafer Mutlu da önceki gün hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüse yakalandığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Giriş Tarihi: 27.3.2020 10:22 Güncelleme Tarihi: 27.3.2020 10:26 ABONE OL
Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’ye corona virüsü şoku! Herkese bulaşmış olabilir

Son Dakika Haberi… Zülfü Livaneli'nin 'Seranad' kitabının İngilizce baskısının tanıtımı için yaklaşık bir ay önce ABD'nin New York kentinde bir dizi konser ve imza günü düzenlendi. Livaneli, 27 Şubat tarihinde rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı ve bir süre gözlem altında tutuldu.

Hürriyet'in haberine göre, Kısa süre içinde taburcu edilen sanatçı, 1 Mart akşamı 'Drom' adlı mekânda şarkıcı Demet Sağıroğlu ile birlikte konser verdi. Fakat program dahilindeki diğer konserler Livaneli'nin rahatsızlığı nedeniyle gerçekleştirilemedi. 4 Mart akşamı New York'taki 'The Marmara-Park Avenue' adlı otelde 'Serenad' kitabının İngilizce baskısı için imza günü yapan Livaneli, buradaki davetlilere mini bir konser de verdi.

BİRÇOK KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

İşte özellikle bu oteldeki organizasyona katılan onlarca Türkte COVID-19 tespit edildi. Etkinliğe katılan gazeteci Zafer Mutlu da önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüse yakalandığını duyurdu. Ayrıca otelin sahibi Kağan Gürsel başta olmak üzere organizatörler ile etkinliğe katılan New York'taki çok sayıda işinsanında koronavirüs tespit edildi. Ancak bu kişilerin durumunun ağır olmadığı ve hepsinin kendini karantinaya aldığı öğrenildi.

HERKESE BULAŞMIŞ OLABİLİR

Oteldeki etkinliğe katılan ve adının açıklanmasını istemeyen bir Türk işadamı, test yaptırmadığını ama kendini çok iyi hissettiğini söyledi. İşadamı ancak yine de karantinada olduğunu belirterek "O geceye katılan yaklaşık yüz kişiden hemen hemen herkese virüs bulaşmış olabilir. Benim tanıdığım 12 kişinin testi pozitif çıktı" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’ye corona virüsü şoku! Herkese bulaşmış olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA