Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın bir kaset komplosu ile devrilmesi ertesinde Genel Başkanlığına getirilen o zamandan beri girilen her seçimde yenilen Kemal , Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde giderek güçleniyor.

Endişesi gereksiz
Kendisine rakip olması ihtimali fazla olan 'yi Tayyip Erdoğan'ın karşısında Cumhurbaşkanı adayı yaparak etkisizleştiren Kılıçdaroğlu, şimdi de İnce'yi tam olarak tasfiye etmenin yollarını aramakta. Oysa bütün bu endişelerinden arınması en doğru davranış olacak. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin başında Kemal Kılıçdaroğlu'ndan başka bir isim görmek istemiyor.

Onu istiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen her konuşmasında lafı mutlaka Kemal Kılıçdaroğlu'na getiriyor ve böylece onun iktidara aday ve kendisine rakip bir siyasetçi olduğunu dolaylı biçimde vurguluyor. Erdoğan'ın konuşmalarında bir başka muhalif siyasetçinin, mesela 'in falan adı geçmiyor.

Hadi ordan ya...
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün de , Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı Millet Bahçeleri'nin açılışında konuşurken sözü yine Kılıçdaroğlu'na getirip şöyle dedi:
"-Utanmadan, sıkılmadan bana İstiklal Marşı'nı okuyup okumadan bahsediyor. Hadi oradan ya. Önce haddini bileceksin. Biz Safahat'ı yastık altı kitabı yaparak büyüdük."

Sen yumuşaksın
Geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nu hedef alan bazı diğer söylemleri de hatırlanırsa, Kılıçdaroğlu'nun koltuğunun sağlamlığı daha iyi anlaşılır... Mesela Erdoğan, CHP'nin adayını tarif ederken "Kavgacı olmayacak, ekonomiyi bilen birisi olacak" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na "Yumuşaksın, ekonomiyi iyi biliyorsun, en iyi aday sensin. Senden daha iyisi olur mu?" diye cevap vermişti.

Hayatı yalan
Bir başka konuşmasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle demişti:
"-...Ama bu Kılıçdaroğlu bunları bilmiyor ki, takip etmiyor ki. Akşam başka sabah başka, hayatı yalan. Üniversite sayımızı 75'ten 185'e ulaştırdık. Acaba bundan haberi var mı? Biraz sonra geleceğim. SSK başında görev yaptın, o görev yaptığın zamandaki yolsuzlukları anlatacağım. Nasıl batırdın o kurumu onu anlatacağım."
Sonuçta Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Başkanı olarak karşısında tutmakta kararlı görünen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki konuşmalarında bakalım Kılıçdaroğlu hakkında daha neler söyleyecek?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN