Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakalım dünyada ilk ülke bu konuda adım atacak diye merak ediyordum. Sonunda aradığım cevaba ulaştım.

Telefon yolu
Polonya'da yürürken akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyen yayaların daha güvenli şekilde internette sörf yapabilmeleri için, başkent 'da akıllı telefon yolu yapılmış.
Varşova'da cep telefonu kullananlar için kaldırımda özel bir bölüm bulunuyormuş. Hemen hemen herkesin elinde telefon olması ve yolda yürürken başkalarına çarpmaları nedeniyle kentte bu çözüm yolu ortaya çıkmış.

Ve göçmenler
İnsanlığın 21'inci yüzyılda karşılaştığı sorunlara bu şekilde köklü çözümler üretilmeye başlandı... Bu sorunlardan bir tanesini de ülkelerinde yaşamalarına imkan olmayan göçmenlere sığınacak ülke bulunması oluşturmuyor mu? Örneğin biz Türkiye'de 3.5 milyon 'li sığınmacıyı ağırlıyoruz.

Bir çözüm
Acaba bu sığınmacılara birer akıllı telefon verilseydi ve internette sörf yapmaları öğretilseydi, Polonya gibi Avrupa Birliği ülkeleri bunlara kapılarını açarlar mıydı? Bu bahtsız Suriye'li sığınmacılar için 'te bir yolu yapılması mümkün değil. Çünkü Halep yok artık. Halep bir harabe...

Trolleşmek
Gerçi bizim gündemimizin henüz öncelikli maddesi, akıllı telefon kullananların yolda yürürken birbirlerine çarpmaları değil. Bu konuda Polonya kadar gelişmedik. Bizde akıllı telefon kullananlardan bazılarının trolleşmeleri şimdilik daha ciddi bir sorun.

Küçükkaya'yı bekleyen
Bunun gibi bize özgü sorunlardan bir diğeri de, İstanbul Belediye Başkan adaylarından birinin çok aşırı sinirli olmasıdır. Meslektaşımız 'yı bu açıdan bekleyen tehlike azımsanacak gibi değildir. Küçükkaya moderatörlük yaparken, 'nin adayının hoşuna gitmeyen bir soru sorarsa, sonunda kendisini bir valiymiş gibi hissedebilir.

Yollar açık
Sonuçta her ülkenin ve her toplumun kendine özgü sorunları var. Bakarsınız bir gün bizde de bazı yollar cep telefonundan internete girip sörf yapanlara ayrılır. Şimdilik, direksiyon başında bu işi yapanlar için bütün yollar kullanılıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA