Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DİLEK GÜNGÖR
DİLEK GÜNGÖR

Hepiniz oradaydınız!

Dün sabah Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü operasyonla uyandık. Operasyonun ana merkezi FETÖ'nün finansörü işadamlarının üye olduğu TUSKON. Hani, 17-25 Aralık'tan sonra yaptığı 1 Mart 2014'teki genel kurulunda hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nı tehdit eden skandal konuşmaya imza atan Rızanur Meral'in başkanı olduğu dernek...
Peki OHAL kararnamesiyle kapatılan bu derneğe kimler üyeydi, yönetiminde kimler vardı ya da kurucuları kimlerden oluşuyordu?
İlk yönetim kuruluna baktığınızda Rızanur Meral'in dışında Fuat Özbekli (Akport), İsmail Hakkı Kısacık (LC Waikiki), Nurettin Eroğlu (Eroğlu Holding), Süleyman Çetinsaya (Artaş), Cahit Durmaz (Viko eski ortağı), Şükrü Boydak (Boydak Holding), Ramazan Davulcuoğlu (Alfemo), Ahmet Küçükbay (Orkide), Murat Takmaklı (Uğur Şirketler Grubu), Cahit Nakıboğlu (Nakiboğlu), Necat Nasıroğlu (Fernas), Öner Boysan (Örs Makine) gibi isimler dikkat çekiyordu. İkinci genel kurulda bu büyük aileler değişmedi, üçüncü genel kurulda bunların bir kısmı yönetimde yer almadı. Ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı (Aydınlı) ve Efsane Turan (Hatemoğlu) gibi isimler yönetime girdi.
'Siyasi parti' görünümü verilen son genel kurulda da Şükrü Boydak, İsmail Kısacık, Ramazan Davulcuoğlu, Ömer Faruk Kavurmacı, Osman Nakıboğlu, Ahmet Coşkun (Süvari Giyim), Mehmet Ata Ceylan (Ortadoğu Group) gibi isimler yönetimde yer aldı.
Buradan nereye varacağım?
Bir, listelerden görüldüğü üzere Türkiye'deki 'bazı aileler' bu yapıyı başından itibaren desteklemiş. Yani 'Ben dernekten ayrıldım', 'Ben alkışlamadım, oturuyordum', 'Ben işlerim artsın diye dernekte kaldım' laflarına inanmak olmaz.
İki, eğer kamudaki memurlar için milat olarak 17-25 Aralık'ı alıyorsak iş dünyasının da miladı bu tarih olmalıdır. O dönemdeki algı operasyonlarından 3 ay sonra yapılan ve skandal sözlerin sarf edildiği genel kurula gitmek, gitmekle kalmayıp skandal sözlere alkış tutmak, hatta yönetim kuruluna girip fotoğraf çektirmek sanırım bu saatten sonra kabul edilemez.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN