Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktorlara ve sağlık personeline yönelik şiddet eylemlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu konuda bazı dizi sahneleri de şiddet yanlılarına cesaret veriyor. Okurumuz Gökhan Esen de dizisindeki sahneyi bu yönüyle eleştirmiş:
"Yüksel Bey merhabalar, televizyonda izlediğim tek dizi olması nedeniyle daha önce size Çarpışma ile ilgili bir yazı göndermiştim. Bu kez de yine aynı dizinin 22'nci bölümünden birkaç not iletmek istiyorum:
Dizide yaşanılan ve ekranlardan yansıtılan sahneler, izleyenlerin bunu içselleştirmesine de neden olabilir. Örneğin; Başkomiser Kadir Adalı'nın neredeyse hiç emniyet kemeri takmaması, Veli Cevher'in kullandığı arabanın farının muhtemelen arızalı olduğundan dolayı yanmaması (ki normalde trafikte ceza sebebidir), Kerem'in, Cemre vurulduğunda getirildiği hastanenin ameliyathanesi önünde doktorlara ve sağlık teşkilatına karşı hareketleri, sözleri... Özellikle bu sonuncusu çok vahimdi. Sağlıkta şiddete sıfır tolerans gösterilmesi gereken bir noktada, yapılanın 'duygusal travma' ile açıklanmasını kimse beklemesin. Sağlık neferlerimizin; -ailesinde ve çevresinde oldukça fazla sağlık çalışanı barındıran bir birey olarak- kısıtlı zamanda ve eldeki şartlarla hizmet vermeye çalıştığını yakinen bilmekteyim. Sadece durup bir düşünelim; canınızı, canınızın canını emanet ettiğimiz bir doktora, hemşireye, sağlık çalışanına nasıl davranmak lazım? Empati en çok da bu anlar için gerekli değil midir? Bu nedenle izlenme oranı çok yüksek ve özellikle de içselleştirilmesi çok müsait tüm yapımlarda, bu konulara daha çok dikkat edilmesinin doğru olacağı kanaatindeyim. Sevgi ve saygılarımla..."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN