Canınız sıkıldığında, bünyenizdeki depresif bir takım duygu değişimleri fark ettiğiniz an, müziği açın ve dans etmeye başlayın. Delirdiğinizi düşünenler varsın düşünsün. Gerçekten işe yarıyor. Dansın tarzı hiç önemli değil, müziğin ritmine kendinizi kaptırın yeter. Dans, türlü duyguların en güzel dışa vurumudur, iyileştirir. Dans etmeyi delikanlılığı bozan bir hadise gibi görüp düğünlerde sahneden inmeyen erkeklerimiz de artık emrivakilerin arkasına sığınmayı bırakabilir mi! Mesela 'Arkadaş zorla kaldırdı ya, ne yapalım oynadık' değil de 'Gel hanım, karşılıklı bir oynayalım dilediğimizce' diyebilirler. 'Erkek adam dans eder mi?' algısını yok etmenin birinci kuralı karşınızdakine gülmemek ve dansın maçoluk karşıtı bir eylem olmadığını destekleyen teşviklerde bulunmak. Dans etmeyen erkeklerin, aslında için için dans etmek isteyip de maçoluğundan ödün vermek istemediğini biliyoruz. Ama onların bilmediği bir şey var; bir çıksalar sahneye, şöyle bir kopsalar, ne dert kalacak ne tasa. Festivaller bu konuda en doğru yer, çünkü kimse kimsenin umurunda değil, herkes dilediğince dans ediyor. Teselliniz dans olsun.


Cem Hakko

POWERFUL FESTİVALİ İSTANBUL'A GELİYOR
Festival demişken, yeni müzik akımının dünyadaki öncüleri, geçtiğimiz günlerde Bodrum Yalıkavak Xuma Village'da müzik ve dans tutkunlarıyla buluştu. Vakkorama ve Power FM'in düzenlediği Vakkorama Festival'inde günde 12 saat aralıksız performanslar, iki ayrı sahnede sahnelendi. İki gün süren festivalde, ünlü DJ Estray; etnik, spiritüel elektronik müziği ile herkesi büyüledi. Kendisine Türk müziğini sorduğumda ise 'ya bayıldığını söyledi. Hatta biraz mırıldandı da... Son günlerde dinlemelere doyamadığımız 'Raf' şarkısıyla Deeperise FT. Jabbar, festivalin son saatlerinde sahneye çıktığında çığlıklar yükseldi, herkesin telefon flaşları yandı ve 'Raf' hep bir ağızdan söylendi. Gençlerin son dönemde sevdiği şarkılardan 'Raf'; bu yaza da, festivale de gerçekten damgasını vurdu. Başarılı DJ Cüneyt Öztürk de gençleri çok iyi tanıyan ve anlayan bir isim. Onun performansı sırasında da dans etmeyen insan görmek gerçekten mümkün değildi. Herkes ruhunu böyle festivallerde iyileştirip enerjisini dilediğince boşaltabilir. İstanbuldakiler festivali kaçırdığı üzülmesin çünkü Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı 'dan, festivalin İstanbul'a geleceğini öğrendim. Hakko, şunları anlattı:"Vakkorama moda ve sanatın buluştuğu bir yer. Bu festivali ilk kez Vakkorama ile beraber yapmış olduk. Bundan sonra daha büyükleri olacak. Yazı kaçırmamak adına iki ay içinde bu festivali yapmaya karar verdik. Yaklaşık 30-40 sanatçı geldi bu festival için, biz de etnik müzikten yola çıktık. Bu müzikler bizim mağazalarımızda çalan müzikler aslında, müşteriler mağazaya geldiğinde araştırıyorlardı 'Bu müzik kimin?' diye. Bu festival müziklerinin bir kısmı mağazalarımızda devam edecek, bir kısmı da festivallerde. 3 bin 500 kişilik bir festival oldu, daha büyükleri gelecek." Dilediğimizce dans etmek için merakla bekliyoruz.
DJ. Estray

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN