Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne mutlu ki Türk sineması bir kadın yönetmen daha kazandı. Kadın yönetmen sayısının azlığından ya da az film çektiklerinden yakınırken, Fenerbahçe'nin kalecisi 'in eşi , eşinden esinlenerek film çekmeye karar verdi. Demirel, Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünü bitirdikten sonra birçok video art çekti, şimdi ise işi büyüttü. Kendi yazdığı bir hikayeyi uzun metraj bir filmde anlatmaya hazırlanıyor. Filmin adı:
'Krampon'. Demirel; hem yapımcı, hem de yönetmen koltuğunda. Sektördeki kadın yönetmenlerin sayısının artmasını umut eden Demirel'in hayalleri, planları, azmi, çalışkanlığı, yaratıcılığı, mütevazılığı herkese ilham olsun.

'Volkan filme konuk olabilir'

Zeynep Demirel'e yeni çekeceği filmi 'Krampon'la ilgili merak ettiklerimi sordum...
- 'Krampon' belgesel mi, yoksa kurmaca türünde mi olacak?
Kurmaca olacak.
- Eşiniz Volkan Demirel filmde oynayacak mı?
Filmde Volkan'ın hayatından bir şey görmeyeceğiz ama belki başka futbolcu arkadaşlarıyla beraber konuk olabilir.
- Oyuncular belli mi?
Hâlâ oyuncularla görüşüyoruz, şu an netleşmediği için isim veremiyorum ama filmde herkesin tanıdığı çok ünlü isimler olacak.
- Senaryoyu kendiniz mi yazdınız?
Ben bir hikaye yazdım, o hikayeden yola çıkarak iki kişiyle beraber senaryolaştırdık.
Bir futbol başarı hikayesi.
- Ne zaman çekeceksiniz?
2020 baharında İzmir ve İstanbul'da.
- Kadın yönetmen azlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada kadın yönetmen az ama bunun, kadınların sinema bilgisinin azlığıyla ilgisi yok. Çalışma şartları zor ve yoğun. Kadınların bu sektörde en az erkekler kadar yer bulmasını istiyorum.
Ben yönetmen olduğum için çok mutluyum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN