Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da gittiğim detoks kampında tanıştığım bir estetik kliniği sahibi ile sohbetteyiz. "Başınıza gelen en ilginç olay ne?" diye sordum. Anlattıkları beni oldukça şaşırttı. Bazı çiftler, beraber kliniğe gidiyormuş ve kadınlar, kocalarının istediği işlemleri yaptırmak için randevu alıyormuş. Özellikle de popo estetiği isteyenlerin sayısı oldukça fazlaymış. Hanımlar da 'Kocamın isteğine karşı çıkamam, evliliğimiz tehlikeye girer' deyip kabul ediyormuş. Anlaşılan şu ki 'Estetikten neye dönmüş' dediğimiz o kadınların felaketi, eşleri olmuş. 'Olur mu olmaz mı, yakışır mı yakışmaz mı?' diye sorgulamadan bıçak altına yatıyorlarmış. Bu söylediğim göğüs silikonu ve dudak şişirme operasyonlarında da geçerliymiş. Peki hanımlar siz olsanız ne yapardınız?

Yardımlar, markaların reklam panosu oldu
depremi sonrası sosyal medya sayesinde gücümüzü ortaya koyduk ve el birliği ile büyük rakamlarda yardımların yapılmasını sağladık. Ancak bir noktadan sonra iş markaların gövde gösterisine dönüştü. üzerinden bana o kadar çok PR şirketinden mesaj geldi ki 'Bizim yardımlarımızı da yayınlayın Mert Bey' diye. Birkaçını yayınladım ancak sonu gelmez bir talep zinciri oluştu. Peki gerçekten bu yardımlar yerine ulaşacak mı? Göreceğiz.

En popüler tatlı

Restoranların tatlı menüsünün en popüler lezzeti ne? Geçen yıla kadar bu sorunun cevabı San Sebastian Cheesecake'di. Hangi mekana gitsek 'En iyisi bizde' iddiasıyla ikram ederlerdi. Şimdilerde ise popüler ligde bambaşka bir tatlı var: Cheesecake. Peki bu cheesecake nasıl yapılıyor? Lotus Biscoff bisküvi ve ezmesine bir de krem peyniri katıyorsunuz. Ardından pudra şekeri, krema, vanilya... Tabii her şefin ayrı bir usulü var. Yemek yazarı değilim ama en lezzetlisini Bebek'deki Openhaus'da yiyebilirsiniz ya da videolarından kendinize özgü olanı yapabilirsiniz. Mekanlara sesleniyorum, hemen siz de menünüze ekleyin.

Kafamda deli sorular var
■ Yaşadığım sitenin binaları ve semtim acaba depreme ne kadar dayanıklı? Etiler-Bebek bölgesi binaları neredeyse yarım asırlık. Kiracılar olarak ne kadar söz hakkımız var, risk tespiti yaptırmak için neler yapmalıyız?
■ Astrologların gerçekten bizi korkutacak derecedeki kehanetlerine ne kadar kulak kabartmalıyız? Örneğin 20-25 Kasım'da ön gördükleri İstanbul depreminde biz ne yapacağız?
konusunda sağlam bir eğitimden geçmeliyiz. Benim henüz deprem çantam bile yok. Ama bu panikle neyi, ne kadar ve doğru yaparız bilmiyorum. Sanırım zorunlu eğitim şart.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA