Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkemizde son derece başarılı yönetilen pandemi süreci yavaş yavaş tamamlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve önlemlerin etkileriyle alınan iyi sonuçlar bizi normale adım adım yaklaştırıyor. Fakat tedbirleri elden bırakmamak adına maske takmamız şart. Bu, tüm dünyanın kaçınılmaz gerçeği haline geldi. İlk zamanlarda insanların, sevdiği markaların ikonik sembollerini, logolarını kullanarak kendi maskelerini yaptıklarının örneklerini vermiştim. Öyle ki artık tasarımcılar ve markalar da kollarını sıvayarak maskelerini modanın içine dahil etti. Ünlüler ise birbirinden değişik, 'kişiselleştirilmiş' maskelerini takıp fotoğraf da çektiler, satmaya da başladılar...
Kim Kardashian, korseleri ile tanıdığımız Skims markası bünyesinde bir de maske tasarımı yaptı. Tanesi 8 dolar olan maskelerin beş farklı ten rengi alternatifi var. Çıktığı gün stokları tükenen maskelerin virüse karşı koruma standartlarını taşımadığı iddialar arasında. Konu her ne olursa olsun konuşulmayı seven Kim'in ten renginde maske üretmesinin nedenini üzerine ruj sürerek kullanmaya uygunluk olarak görüyorum. Yakında böyle bir trend başlatırsa hiç şaşırmam.

'te yaşayan başarılı tasarımcımız Yaz Bükey'in Miss Bou ile çıkardığı MaskezMoi markasıyla tasarladıkları neon renkli, dudak ve kalp figürlü maskeleri oldukça cici buldum. Fiyatları ise 12-20 Euro arasında değişiyor.
Sloganlara bayılan, asilikten vazgeçmeyen Vetements markası tam da duruşuna uygun bir maskeyle yine yapacağını yaptı. Tüm yüze geçirilen, ağız kısmının açık kaldığı, virüs korumasıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan maskeyi kimin, hangi amaçla alacağını çok merak ediyorum.
Ünlü tasarımcı ; 'Kendini koru, kendini tasarla' sloganıyla maskelerini takıp adından söz ettirenlerden. Tişörtüne uygun taktığı mavi beyaz, üzerinde kırmızı dudaklı tasarımı favorilerimden.
'da renk renk, desen desen kumaşlar üreten Arlie Percetakan Kain, koronavirüs dönemini iyi değerlendirip geniş kitlelere ulaşanlardan. Özellikle hijyenik maskenin dev halinden ürettiği Tote çantalar oldukça ilginç. Marka bununla da yetinmemiş ve baskılı, sloganlı, desenli, her zevke yönelik maskeler de üretmiş.

HER KIYAFETE
UYGUN
Ve gelelim Türk girişimlerine. Roman markasının ürettiği renk renk maskeler her kıyafete uyabilecek şekilde renklerle satışa sunulmuş. İkili, üçlü ve dörtlü paketlerde satılan maskeler 40-50 TL aralığında. Çiçekli maskesini takıp "Bu maske değil, bu aksesuar artık" söylemiyle fotoğraf paylaşan 'nın da yüzünde güller açmış. Fügen Altınorak tasarımı, çiçek desenlerinin ağırlıklı olduğu maskeler 40 TL olarak satışa sunulmuş.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA