Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Tacizcinin itirafları

Eskişehir'de yayın yapan Es TV kanalının muhabiri, yolda durdurduğu bir delikanlıya "Taciz olaylarında ceza artırımına gidildi.
Artık tacizciler iki ile yedi yıl arası hapis yatacaklar. Sizce bu caydırıcı olacak mıdır?" diye soruyor.
Eskişehir'e yeni geldiği anlaşılan delikanlı aynen şu yanıtı veriyor: "Hayır olmaz, benim için olmaz."
Muhabir: "Devam edersiniz yani?"
Delikanlı: "Devam ederim, hiç affetmeden.
Ortam bu şekil olduğu sürece insan yapar yani."
Muhabir: "Olur mu öyle şey?"
Delikanlı: "İnsanların hepsi bozulmuş, kendilerini kaybetmişler.
Yani düzgün giyinen, kendini bilen birini gördüğümde 'Anam, bacım olsun' diyorum ama şöyle (mini etekli olduğunu gösteriyor) her tarafı açık olduğunda ise 'Oh be' diyorum."
Muhabir: "Laf atıyorsunuz yani?"
Delikanlı: "Laf atıyorum."
Muhabir: "Başka türlü de tacizlerde bulunuyor musunuz?"
Delikanlı: "Hayır, sadece laf atıyorum."

KENDİNİ HAKLI GÖRÜYOR
Google'a 'Taciz olaylarında ceza artırımı olsa da taciz ederim' diye yazıp izleyin. İbretlik bir sokak röportajı, 40 saniye içerisinde Türkiye'de kadına yönelik taciz ve tecavüz oranlarındaki artışın özeti adeta. Adam açıksözlü cezaların artırılmasıyla taciz ve tecavüzlerin önüne geçilemeyeceğini belgeliyor adeta. Gayet rahat tacizci olduğunu belirtiyor ve taciz etmeyi kendine hak olarak görüyor. Çünkü ona göre açık giyinenler taciz edilmeyi hak ediyor.
Röportajın en can alıcı noktası, tacizci adamın "İnsanlar bozulmuş, kendini kaybetmiş" diye dert yanması. Söyleyecek bir laf bulamadım.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN