Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da 97 insanın hayatına mal olan terör katliamı hayatı askıya aldı. Hepimiz yastayız ama barışa, kardeşliğe olan inancımızı kaybetmemeliyiz.
Kaybedersek ve yılgınlık gösterirsek; terör kazanır. Savaşların, terör saldırılarının; insanlık var olduğundan beri sürüdüğünü ve her karanlık gecenin bir sabahı olduğunu unutmayalım. Barışı sonuna kadar savunmamız gerektiğine inanan bilge insanlar bakın neler demiş:
"Barış hakkında konuşmak yetmez. Ona inanmak da gerekir. Ve ona inanmak da yetmez, onun için çaba göstermek gerekir." (Eleanor Roosevelt)
"Cesur insanlar barış uğruna affetmekten korkmazlar." (Nelson Mandela)
"İyi bir savaş, kötü bir barış hiç olmamıştır." (Benjamin Franklin)
"Barış, şiddet kullanarak sağlanmaz, yalnız anlayarak elde edilir." (Ralph Waldo Emerson)
"Herkes yeni bir televizyon yerine barış isteseydi, barış olurdu." (John Lennon)

UYANIK OLALIM!
Ben en çok sonuncuyu, John Lennon'ın sözünü beğendim. Barışı gerçekten istiyor muyuz? Barışı; yeni bir TV'ye, eve, arabaya tercih ediyor muyuz? Şimdi Ege'nin soğuk sularında Yunanistan'a geçmeye çalışan mülteciler için John Lennon'ın, Jawaharlal Nehru'nun sözleri daha anlamlı geliyor.
Biz daha o eşiğin çok uzağındayız ama teröre karşı daha uyanık olmalıyız, birlik olmalıyız, provokasyonlara gelmemeliyiz!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN