Türkiye'nin en iyi haber sitesi
UFUK SANDIK
UFUK SANDIK

100 yılını 100 otoyla anlattı

Fransız markası , bu yıl 100'üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor. Andrea Citroen tarafından kurulan marka, ilk otomobili Type A'yı Haziran 1919'da satışa sundu. Citroen geçen 100 yıl içinde sadece 'da değil, tüm dünyada tanınan bir marka haline geldi. Bugün PSA Grubu bünyesinde bulunan Citroen, 80 ülkede 1.5 milyon adet satış yapıyor. 100'üncü yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayan Citroen, bunun için 'teki ilk fabrikasının bulunduğu bölgeyi seçti. Citroen'in 50 yılı aşkın bir süre faaliyette bulunduğu Javel tesisinin yakınındaki Rue Lionis'ta markanın tarihi gelişimini gözler önüne seren 100 efsane modeli sergileniyor. Ziyaretçiler Type A modelinden yeni konsept otomobiller Ami One Concept ve 19_19 Concept'e kadar markanın iz bırakmış modelleriyle tarihte bir yolculuk yapıyor. Rue Linois üzerindeki 400 metre mesafede bir araya getirilen 100 model, markanın 100 yılını gözler önüne seriyor. Açıkhava sergisinde; 4 konsept otomobil, 74 sembolik model, 14 motorsporları modeli, otomotiv dünyasına damga vuran 3 model ve mevcut ürün gamından 5 model yer alıyor.

Eyfel Kulesi'ni reklam panosu yaptı
CITROEN, 1925-1934 yılları arasında 'ni reklam panosu olarak kullandı. modern pazarlamanın ilk örneği olarak görülüyor.

Fransa'nın sembolü otomobil
CITROEN CEO'su Linda Jackson, Citroen'in ilham veren bir marka olduğunu söyledi. Herkesin Citroen'le bir geçmişi olduğunu ifade eden Jackson, "Citroen'in 2 CV modeli, Eyfel Kulesi gibi Fransa'nın sembollerinden biri olarak gösteriliyor" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN