Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bütün Beşiktaşlıların kafasında 'yla başlayacak yeni dönemin neler getireceği, neler götüreceği sorusu var. Her türlü eleştiri de var bu atamaya, övgü de… Eleştiriler kariyerinde kupa olmayan bir hocanın 'ın başına geçmesi… Motivasyon faktörü ise kariyerinde yeni bir sayfa açıp camiası olan bir kulüpte bu fırsatı kupalara dönüştürebilme ihtimali… Artılara eksilere bakacak olursak 4 yıllık deneyimi sonrası işi hiç kolay değil. Ne o dönemin yıldızları olacak ne de bol sıfırlı kontratlar alan bir kadro.

"KÜÇÜLECEĞİZ" VURGUSU ÖNEMLİ
SAYIN Ankara'da katıldığı bir iftarda, "Her sene şampiyon olacağız diye bir kaide yok" dedi. Bunu derken de ısrarla şu konuya parmak bastı: "Bütçe olarak küçüleceğiz." Bundan şunu anlıyoruz ki Beşiktaş eski yüksek bütçelerle, flaş transferler yapmayacak. Mütevazı, genç ve bunların yanına eklenecek tecrübeli isimlerle şampiyonluk kovalayacak. Bu güzel.. Belki önümüzdeki sezon şampiyon olamaz ama sabır gösterilirse bu şansı sonraki sezonlarda yakalayabilir. Kadro değişecek. Kadro değişirken de Beşiktaş'ın 4 yıllık genleri değişime uğrayacak, yeni bir Beşiktaş karşımıza çıkacak. Sabır olur mu? Sanmıyorum..

AVCI'YI SAHA DIŞI SORUNLAR BEKLİYOR
'de tıkır tıkır parasını alan, oyuncularının maaşı ödenen, personelden dert dinlemek zorunda olmayan Abdullah Avcı artık saha içi kadar bunlarla da uğraşacak. Taraftar faktörünü de unutmayalım. Nasıl ki 'ın golleriyle tribünler yumuşadıysa, Avcı'yla olan soğukluğun giderilmesi için de başarıdan başka çare yok. Günahıyla sevabıyla Şenol Güneş dönemi kapanırken, maçında 'dan şiltini alan Güneş'e aslında daha görkemli bir veda töreni ve yemeği düzenlenebilirdi. Şimdi Şenol hocanın Beşiktaş'tan 2 milyon 'ya yakın bir alacağı olduğu söyleniyor. Hatta Beşiktaş, bunun bir kısmını federasyonun ödemesi gerektiğini düşünüyor (Milli maçların başladığı tarihten sezon sonuna kadar olan kısım) ve bu tür konuşmalar kulislerde yapılmış! Bilindiği üzere Şenol Güneş, talimatlar çerçevesinde milli maçlarda görevlendirildi. Özetlersem Avcı'yla zor şartlarda başlıyor. Güneş'le geçen zamana dair çözülmesi gereken sorunlar var. Yeni federasyonun önündeki maddelerden birisi Beşiktaş'ın Şenol Güneş'in alacağıyla ilgili yaptığı talep. Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN