Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya OSB'ye 'Çevreci Tesis' ödülü

Giriş Tarihi: 7.3.2013 16:37

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Atıksu Arıtma Tesisi'ne, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından 'Çevreci Tesis' ödülü verildi.

Antalya OSB yetkilileri, ödülü İstanbul'da The Four Seasons Bosphorus Hotel'de düzenlenen törende aldı. Törene Antalya OSB'yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar, Bölge Müdür Yardımcısı İlhan Metin ile Çevre, Su ve Atıksu İşletme Müdürü Sema Kayhan katıldı. Ali Bahar, ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın elinden aldı. Bakan Bayraktar, Antalya OSB'nin çevreci ve temiz sanayi tesisleri ile tüm Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak konuya ilişkin yaptığı açıklamada, dünya turizminin önemli merkezlerinden olan Antalya'da sektörü destekleyen sanayi yatırımlarının da bulunmasının bir gereklilik olduğunu kaydetti. Antalya OSB'nin insan ve çevre ilişkilerine önem veren, çevre kirlenmesine karşı duyarlı, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunan bir bölge olduğunu belirten Budak, "Dünya Sağlık Örgütü tarafından yürütülen Sağlıklı Kentler Projesi kapsamında faaliyet gösteren Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye saygılı ve çevreye yatırım yapan işletmeleri ödüllendirmektedir. Bu kapsamda birlik yönetimi ve birlik danışma kurulu üyeleri; birçok kritere göre aday tesisleri değerlendiriyorlar. 2002 yılından itibaren hizmet veren ve 24 saat gözetim altında işletilen arıtma tesisimiz de bu çerçevede 'Çevreci Tesis Ödülü'ne aday gösterildi. Değerlendirmeler sonunda tesisimiz bu önemli ödülü almaya hak kazandı. Bu ödül ile Antalya OSB'nin çevreci üretim anlayışı bir kez daha tescillenmiş oldu." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya OSB'ye 'Çevreci Tesis' ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN