Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreci proje Batışehir

Batışehir Projesi, Çevreci Yaklaşımı ile dikkati çekiyor.

Giriş Tarihi: 12.3.2013 12:16
EgeYapı Group'un İstanbul Bağcılar'da yükselen ''Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi'' ödüllü Batışehir Projesi, yeşil alanlarının yanı sıra çevreci yaklaşımı doğrultusunda sunacağı olanaklarla da yatırımcılarına birçok ayrıcalıklar sunacak.

EgeYapı açıklamasına göre, Yaklaşık 700 milyon liralık yatırımla 818 bin metrekarelik bir alanda hayat bulacak Batışehir Projesi'nde 100 bin metrekare açık ve yeşil alan bulunacak. Tasarımı, lokasyonu, yeşil ve sosyal alanları ile sakinlerine eşsiz bir yaşam imkânı sunmayı hedefleyen Batışehir Projesi'nde karbondioksit salınımını en az seviyeye indirmek için birçok olanaktan faydalanılacak. Yeşilin hiçbir noktasında eksik olmayacağı proje kapsamında tüm konutlar sahip oldukları A Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi çerçevesinde normal konulara oranla yüzde 40 daha az enerji tüketecekler.

Tamamlandığı zaman 15 bin kişinin yaşayacağı Batışehir Projesi, gölet ve yansıma havuzları sayesinde oluşacak ekosistemle düzenlenmesi planlanan iklimden özel bitki seçimi ve peyzaj uygulamasına, yeşil çatı konseptinden projenin genel alanlarında tüketilecek elektriğin fotovoltaik paneller ile sağlanmasına kadar birçok detay düşünülerek şekilleniyor. Toplam 3 bin 305 adet konutun inşa edileceği proje kapsamında, günümüzde kullanılmaya başlanan ve sıfır emisyonla çalışan elektrikli araçlar için özel şarj istasyonları yer alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci proje Batışehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN