Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara çevre bilinci anlatıldı

Trabzon Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları unutmadı. Trabzon Belediyesi ve Akoluk Basın Yayın Dağıtım şirketi çocuklar için tiyatro gösterisi düzenledi.

Giriş Tarihi: 23.4.2013 11:29
Zambak Çocuk Tiyatrosu'nun hazırladığı sağlık ve çevre konulu 'Mikrobistan' adlı oyunu ücretsiz izleyen çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde 6 seans sahnelenen oyunda çocukların yanı sıra veliler de eğlendi.

Anlamlı günlerinde çocukları yalnız bırakmayan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Mikrobistan adlı oyunu çocuklarla birlikte izledi.

Başkan Gümrükçüoğlu çocukların hepimizin geleceği olduğunu belirterek, ' Hepimizin bildiği gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kelam Atatürk'ün siz çocuklara armağan ettiği dünyada eşi olmayan bir bayramdır. Onun için Mustafa Kemal Atatürk ile beraber bizlerin, ailelerinizin ve öğretmenlerinizin sizleri ne kadar çok sevdiğimizi, geleceğimizi sizlerde gördüğümüzü ve bayrağımızı sizlere emanet ettiğimizi hiç unutmayın. O bilinçle çevremize karşı duyarlı olmanız ve sizden sonraki gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakmanız için Trabzon belediyesi, Akoluk Basın Yayın, Zambak Yayın Evi ve öğretmenlerinizle birlikte çevre konulu bir tiyatro hazırladık. Bu tiyatro gösterisi ile birlikte doğayı korumanın, yeşilliklerimize ve denizlerimize sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu anlamış olacaksınız. Burada sahip olacağınız çevre bilincini dışarıda arkadaşlarınıza da aktarmanızı bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor sizlerle birlikte ülkemizin ve insanlığın daha da yükseleceğine inanıyor hepinizi sevgi ile kucaklıyorum' diye konuştu.

Öte yandan Başkan Gümrükçüoğlu Bayram Otomotiv'in her yıl 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuklar için düzenlediği etkinliğe katılarak çocuklar ile birlikte oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara çevre bilinci anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN