Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan, en çevreci lider

Amerika, Rusya, Afganistan, Irak, Kazakistan, Güney Kore, Endonezya, gibi ülkelerin aralarında bulunduğu 45 ülkenin çevreci çocukları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Yılın Çevreci Lideri' seçti.

Giriş Tarihi: 15.5.2013 15:27 Güncelleme Tarihi: 15.5.2013 19:37
Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde İstanbul Fatih Koleji tarafından 21. INEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı düzenlendi. Olimpiyat kapsamında Başbakan Erdoğan, 45 farklı ülkenin çevreci çocukları tarafından İstanbul'da iki dev şehir ormanı projesi ile 'Yılın Çevreci Lideri' olarak seçildi.

En büyük isteklerinin Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı Ödül töreninde Başbakan Erdoğan'ı görmek olduğunu ifade eden gençler, kendisine de tek bir ağızdan Türkçe teşekkür etmek istediklerini belirtti.

Bu arada, seçici kurul tarafından belirlenen projelerin 18-19 Mayısta İstanbul Fatih Koleji Merkez kampüsünde sergileneceği açıklandı. Projelerin ödül töreni ise 45 ülkeden 300 çevreci gencin katılımıyla 20 Mayıs pazartesi günü Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacağı belirtildi.

Ayrıca seçici kurul, ödüllendirilen çevreye duyarlı kurum ve kuruluşları şöyle açıkladı: " İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, NTV, 'Yeşil Ekran Programı' sunucusu Ilgaz Gürsoy, Türkiye Gazetesi Yeşil Sayfa ile Ediz Hun, çevre haberleri ile Aksiyon Dergisi Muhabiri Gürhan Savgı, Turkcell, Senegal'deki su kuyusu açmak için yapılan mücadeleyi anlatan film 'Selam', 'Ülker Grubu ve Prof. Dr. Orhan Kural."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan, en çevreci lider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN