Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve koyları daha temiz olacak

Giriş Tarihi: 27.7.2013 16:50

Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında ve koylarına 15 konuldu.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklmada, Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi
Projesi kapsamında, Fethiye- Özel Çevre Koruma Bölgesindeki 8 noktaya 15 katı atık konteyneri yerleştirildiği belirtildi.

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Tabiat Varlıklarını Koruma Şubesi koordinasyonunda yapılan konteynerlerin yerleştirilme işlemlerinin TURMEPA tarafından gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, kullanım ve ihtiyaç yoğunluğuna göre belirlenen 8 noktaya yerleştirilen 15 konteynerin, günde ortalama 450 teknenin seyir ve konaklama halinde olduğu koylarda önemli bir hizmet sunacağı vurgulandı.

3 ayda 16 bin çöp torbası doldu

Açıklamada, konteynerlerde biriktirilen çöplerin her gün TURMEPA'nın atık toplama teknesiyle toplanıp Göcek Belediyesinin atık toplama noktasına götürüldüğü kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bölgedeki koyları ve adaları ziyaret eden teknelerden mayıs-temmuz aylarındaki üç aylık dönemde 240 bin litre, yani yaklaşık 16 bin 200 büyük boy çöp torbası toplandı. Bu da yerleştirilen konteynerlerin taşıdığı önemi ortaya koyuyor. Teknelerden çıkan atığın büyük bir kısmının geri dönüştürülebilir malzeme ve çoğunlukla şişe olması nedeniyle atıkların vahşi depolama yerine otomatik ayrıştırmalı depolama alternatifleriyle geliştirilmesi ve değerlendirilmesi de değerlendirilen konular arasında bulunuyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göcek ve Dalaman koyları daha temiz olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN