Çiğdemli Çpl Öğrencileri Avrupayı Gezdi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 15:08
Çiğdemli Çpl Öğrencileri Avrupayı Gezdi
’ın Sorgun ilçesine bağlı Çiğdemli Çok Programlı Lise (ÇPL) öğrencileri "Okul Öncesi Eğitimde İnovasyona Dayalı AB Örnekleri" projesi kapsamında Avrupa ülkelerini gezdi.
Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenci hareketliliğini barındıran ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen proje kapsamında Avrupa’ya giden öğrenciler Almanya, Avusturya, Macaristan, Danimarka ve Çek Cumhuriyeti’ni gezdi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölüm öğretmeni Özlem Özkan ve Emine Budak’ın refakatçi olarak önderlik ettikleri hareketlilik sürecinde katılımcı öğrenciler, çocuk gelişimi ve eğitimi alanında Avrupa ülkelerinde ki uygulamaları yerinde gözlemleyerek iyi uygulama örneklerini kazanıma dönüştürmeye çalıştılar.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölüm öğretmeni ve proje sorumlusu Özlem Özkan, “Projede ki amacımız okul öncesi eğitimde yenilikçi uygulamaları meslek lisesi öğrencilerimize uygulamalı olarak yaparak yaşayarak öğrenme modeliyle öğrenmelerini sağlamak. Bu yenilikçi uygulamaları öncelikli olarak okullarda sonra da bölgede ve uzun vadede ülkemizde uygulamaya çalışmaktır” dedi.
Çiğdemli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Şahbaz ise “Erasmus projesi vesilesi ile okulumuz ile Avrupa ülkelerinde ki diğer kurumlarla yoğun bir bilgi alış verişinin olduğunu ve bu poje sayesinde okulumuz öğrencilerinin; Mesleki bilgi, beceri, deneyim ve tecrübelerinin geliştirmeleri, AB ülkelerinde okul öncesi eğitim kurumlarının fiziki yapıları, okul öncesi eğitim sistemleri, okul öncesi eğitimde kullanılan teknik, yöntem ve metotları, kullanılan araç-gereçleri, çalışan personel ve öğretmenlerin iş ahlakı, personel ve öğretmenlerin çalışma koşulları, okul öncesi eğitimde uygulanan çoklu zeka kuramı uygulamalarını inceleme, uygulamaları yerinde görme ve iyi örneklerin ülkemize transferi gibi kazanımlarla döndüler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğdemli Çpl Öğrencileri Avrupayı Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN