Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozok Teknopark Yerli Uydu Projesinde Danışmanlık Hizmeti Verecek

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bozok Teknopark Yerli Uydu Projesinde Danışmanlık Hizmeti Verecek
Bozok Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürerek 2015 yılında resmi olarak faaliyete başlayan Bozok Teknopark A.Ş., Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi.
Bozok Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer, kuruluş süresi kısa olmasına rağmen büyük başarılara imza atan Bozok Teknopark, birçok eğitim düzenlemiş ve kuruluşu esnasında hazırladığı başvuru dosyası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca örnek dosya seçilerek teknopark kurmak isteyen üniversitelere tavsiye edildiğini söyledi.
Gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren, Bozok Teknopark önemli bir çalışmaya daha öncülük edip yerli uydu projesinde de yer alarak, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendiğini ifade eden Hazer,” Türksat’a Yerli Haberleşme Uydusu Geliştirilmesi ve Üretimi Projesi kapsamında gömülü sistemler konuları ve Uydu Montaj Entegrasyon ve Test Merkezi faaliyetleri ile ilgili teknik danışmanlık hizmeti Bozok Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin tarafından verilecek. Bundan sonra da Bozok Teknopark yeni projelere imza atmayı sürdürecek” dedi.
Bozok Teknopark Genel Müdürü Orhan Hazer, Bozok Üniveristesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin bir araya gelerek projeye ilişkin fikir alışverişinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozok Teknopark Yerli Uydu Projesinde Danışmanlık Hizmeti Verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN