Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelin Damadı Cezaevi Önünde Bekledi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
’ta cezaevinde tanıştığı gençle nişanlanan gelin, düğün için cezavinden izinli çıkan damadı davul zurnayla karşıladı.
12 yıl hüküm giyen Yozgat Cezaevi’nde yatan Fatih Kurt, ailesinin kendisini ziyareti sırasında, Adana’dan cezaevine bir yakınını görmeye gelen Sibel Demirtaş (25) ile tanıştı. Birbirlerini beğenen gençler, evlenmeye karar verdi. Yozgat Açık Cezaevinde kalan Fatih Kurt, cezaevi yönetiminden izin alarak ailesiyle birlikte Sibel’i istemek için Adana’ya gitti. Sibel’in ailesinin de kabul etmesi üzerine 3 ay önce nişan yapıldı. Bugün düğün merasimi için Adana’dan Yozgat’a gelen Sibel Demirtaş, Yozgat Cezaevi önünde davul zurna ile nişanlısı Fatih’in çıkmasını bekledi. Cezaevinden 7 gün izinli çıkan Fatih Kurt, yakınlar tarafından cezaevi çıkışında omuzlara alınarak gelinin yanına getirildi. Gelini öpen damat, cezaevi önünde oyun oynayıp halay çektikten sonra düğün için Yerköy ilçesine hareket etti.
Gelin Sibel Demirtaş, kuzenini ziyaret için cezaevine geldiğini belirterek, “Fatih orada beni gördü ve konuştuk. Ondan sonra istemeye geldiler. Söz kestik, sonra nişan oldu. Bugün de düğün yapıyoruz. Normalde damat gelin alır ama bizimki farklı oldu ve çok güzel bir şey oldu. Biz damadı almaya geliyoruz. Çok heyecanlıyım güzel bir duygu, mutluyuz çok seviyorum onu” dedi.
Gelinin babası Seyfettin Demirtaş da çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Yeğenim burada ceza evindeydi, onu ziyarete geldim. Kızımla damadım orada karşılaşmışlar birbirlerini gördüler, beğendiler, geldiler, sözünü yaptılar nişanını yaptılar. İstediler biz de verdik. Şuanda düğünleri var çok mutluyuz. Damat cezaevinde, iznini aldık şimdi çıkmak üzere, düğünlerini yapacağız” diye konuştu.
Damadın yakınları da çok mutlu olduklarını belirterek, “Bu mutlu günümüzde bütün akrabalarıma teşekkür ederim geldikleri için. Oğlumuzu bekliyoruz şimdi gelin kızımızla birlikte oğlumuzu alıp götüreceğiz. İnşallah tamamına ere bu da herkese bir örnek olur” dedi.
Düğün için 7 gün izin alan ve cezaevinden çıkan damat Fatih Kurt, çok heyecanlı olduğunu söyledi. Kurt, “Cezaevi müdürümüz, savcımız sağ olsun bize bugün de yardımcı oldular kolaylık sağladılar, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyuz inşallah hep böyle mutlu oluruz” şeklinde konuştu.
Damat Fatih Kurt’un cezaevinden tahliyesine 1,5 yıl kaldığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin Damadı Cezaevi Önünde Bekledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN