Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozok Üniversitesi Öğrencileri 700 Fidanı Toprakla Buluşturdu

Giriş Tarihi: 27.3.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
Bozok Üniversitesi Öğrencileri 700 Fidanı Toprakla Buluşturdu
Bozok Üniversitesi Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 700 fidanı toprakla buluşturdu.
Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen fidan dikimi törenine Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zakir Taş, Genç Tema Topluluğu Başkanı Yunus Balı, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Üniversite Genç Tema Topluluğu Başkanı Yunus Balı, üniversitede eğitim gören öğrencilerin dikili bir ağacı olmasını istediklerini belirterek, “Bugün yüksek okulumuzun boş alanlarını ağaçlandırıyoruz ve çok mutluyuz” dedi.
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar merkez Erdoğan Akdağ Kampüsü ve Meslek Yüksekokullarında başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Orman Haftası etkinlikleri kapsamında üniversite Çevre ve Yeşil Alan Koordinatörlüğü ile Genç Tema Topluluğu işbirliğiyle Meslek Yüksekokulumuzda fidan dikiminin gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Tamer Uçar, “Bugün Meslek Yüksekokulumuzun ağaçlandırmaya uygun olan alanlarında ağaç dikimi yapıyoruz. 700 civarında fidan toprakla buluşturulacak. Bu fidanların dikimi ile Meslek Yüksekokulumuzda fidan dikilmeyen yeşil olmayan bir alan kalmayacak” dedi.
Kampüs alanındaki ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgiler veren Rektör Uçar, “Üniversitemiz ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde 320 bin fidan dikimin gerçekleştirdik. Projemiz tamamlandı. Hem çevreye hem de kampüsümüzün ve Yozgat’ımızın güzel bir görünüme kavuşması için elimizden geleni yapmış bulunuyoruz. Bozkırımız yeşile bürünüyor gelecekte yemyeşil ağaçlar içerisinde bir Yozgat görmüş olacağız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozok Üniversitesi Öğrencileri 700 Fidanı Toprakla Buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN