Akdağmadeni İlçesinde Kitap Okuma Etkinliği

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:12
Akdağmadeni İlçesinde Kitap Okuma Etkinliği
Akdağmadeni İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, 51. Kütüphane Haftası etkinleri dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.
Akdağmadeni İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Belediye Meydanı’nda düzenledikleri kitap okuma etkinliğinde 62 öğrenciden oluşan gurup tarafından yazılan “Oku” yazısı ilgi çekti. Okul Müdürü Ahmet Konakçı, kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak istedikleri için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Kütüphanelere gereken önemin verilmediğini belirten Konakçı, "Günümüzün en yalnız, en buruk en sessiz mekanları kütüphanelerdir. Günümüzde teknolojinin egemen kıldığı dünyamızda kitaba olan ilgi gün geçtikçe azalmaktadır. Kitap okuma alışkanlığının devamlılığını sağlamak için 170 öğrencimizle ’Oku’ etkinliği düzenledik" dedi.
Konakçı, Kütüphaneler haftası olması dolayısıyla bu hafta boyunca öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmasını sağlamak için her öğrencinin bir arkadaşına kitap hediye etmesini amaçladıklarını sözlerine ekledi.
Belediye Meydanı’ndaki düzenlenen kitap okuma etkinliğine, Akdağmadeni Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ, şube müdürleri, Akdağmadeni İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdağmadeni İlçesinde Kitap Okuma Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN