Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmetçik Dershanesinden YGS Başarısı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit ve gazi yakınları ile maddi durumu iyi olmayan öğrencileri YGS ve LYS sınavlarına hazırlamak için açtıkları Mehmetçik Dershanesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) büyük başarı elde etti.
Yozgat Mehmetçik Dershanesinde eğitim görüp YGS’ye giren 55 öğrenciden 52 öğrenci sınavı başarı ile tamamladı. Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Milli eğitim camiası olarak amaçlarının öğrenci başarı seviyesini yükseltmek olduğunu belirterek, “Bu amaçla paydaş olarak gördüğümüz tüm kurum ve kuruluşlarla beraber ortak çalışıyoruz. Bunlardan birisi de Yozgat İl Jandarma Komutanımızla beraber yürütmüş olduğumuz bir proje. Projemizin adı Mehmetçik dershanesi ildeki tüm Anadolu liselerinden gelen yaklaşık 55 öğrencimize Teknik ve Anadolu lisemizde sene başında bugüne kadar eğitimlerimiz devam etmektedir. Hafta sonları devam eden dershanemizde YGS sınavında 55 öğrencimizin 52 öğrencisi sınavı başarıyla bitirmişler, bu da yaklaşık yüzde 95’lere tekamül etmektedir. Biz sadece yer tahsisini yapıyoruz öğretmenlerimiz ve diğer dokümanlarımız ise komutanlığımız tarafından karşılanmaktadır. Bu vesileyle başta Alay komutanımız olmak üzere emeği geçen bütün subaylarımıza asker öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Ciddi anlamda bize Milli Eğitim camiamıza katkı sağlamışlardır. Bundan dolayı emeği geçen hem komutanlarımıza asker öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.
Mehmetçik Dershanesi öğrencilerinden Gökhan Akkurt, kendisinin mezun öğrencilerden biri olduğunu belirterek, “Geçen yıl 270 puan almıştım bu yıl 370 puan aldım. Şuanda LYS’ye başladık her şey yolunda gidiyor inşallah orada da başarılı sonuçlar alırız. Mehmetçik Dershanesine ve bu dershanenin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tuğba Bolat da, Mehmetçik Dershanesi’nin kendisine çok fayda sağladığını belirterek, “Diğer dershanelere gidememiştim, Mehmetçik Dershanesine geldim, çok faydasını gördüm. Sınavda da beklediğim puanı aldım. İnşallah LYS’de iyi puan alırım” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat Mehmetçik Dershanesinden YGS Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN