Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorgun’da Ufka Yolculuk Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 02:13
Sorgun’da Ufka Yolculuk Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Sorgun Zinde Gençlik ve Spor Kulübü’nün organize ettiği, Türkiye genelinde ise Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu’nun birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında “İdeal İnsan-Son Peygamber’in Hayatı (s.a.s) yarışması öd��l töreni yapıldı.
Sorgun İlyas Arslan Kültür Merkezi’nde düzenlen törende dereceye giren 32 kişiye ödülleri verildi. Kuran’ı Kerim okunması ile başlanan programda bir konuşma yapan Sorgun Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Turan Dinçer, “Üç yıldır Ufka Yolculuk yarışmaları düzenliyoruz. İlkinde İslam ilmihali konusu ele alındı. Her Müslüman’a lazım gelen bilgiler öğrenildi ve pekiştirildi. İkincisi olan Ufka Yolculuk 2’de Kur’an-ı Kerim meali üzerinde çalışma yapıldı. Yüce kitabımıza ve Rabbimize daha fazla yakınlık sağlamak hedeflendi. Son olarak bu sene Ufka Yolculuk 3’te ise “İdeal İnsan-Son Peygamberin Hayatı” konusu ele alındı. Kur’an-ı Kerimde adı geçen tüm peygamberlerin ve hatemül enbiya olan son peygamber efendimizin tevhid mücadeleleri okundu. Onların güzel ahlakı, sünnetini, hayatını anlamada gayret sarf edildi. En iyi Müslüman’ın nasıl olması gerektiği düşünüldüğünde karşımızdaki en ideal insan olan peygamberimizin hayatına daha yakın öğrenildi. Yaklaşık 8 ay önce başlanılan yarışmamızı taçlandırmak düzenlediğimiz ödül töreninde bize destek veren bütün kamu ve kuruluşları ile kişilere organizasyon heyeti adına teşekkür ediyoruz”dedi.
Konuşmanın ardından “İdeal İnsan-Son Peygamber” ile Sorgun Zinde Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği çeşitli etkinliklerini gösteren tanıtım videoları izlendi. Yapılan değerlendirme sonunda de her kategoride dereceye girenlere birincilere bin TL, ikinciler tam cumhuriyet altını, üçüncülere 2’şer çeyrek altın verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorgun’da Ufka Yolculuk Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN